Setne urodziny Pani Anny Piotrowskiej z Żyrardowa pełne wzruszeń i radości

Setne urodziny to niezwykły moment, a w Żyrardowie świętujemy je razem z Panią Anną Piotrowską – mieszkanką, która przez całe życie była sercem naszej społeczności. Poznajcie historię kobiety, której sto lat to opowieść o sile, rodzinie i oddaniu miastu!
- Żyrardów świętuje wyjątkową jubilatkę w Urzędzie Stanu Cywilnego
- Rodzina i miasto łączą siły, by uczcić 100 lat życia Pani Anny
Żyrardów świętuje wyjątkową jubilatkę w Urzędzie Stanu Cywilnego
25 lipca 2025 roku w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Żyrardowie odbyła się uroczystość z okazji setnych urodzin Pani Anny Piotrowskiej. To wydarzenie zgromadziło bliskich oraz przedstawicieli miasta, którzy wspólnie oddali hołd dostojnej solenizantce. Pani Anna urodziła się w 1925 roku w Tartaku Brzóski, a swoje dorosłe życie związała z Żyrardowem już podczas trudnych czasów okupacji. Od 1950 roku mieszka tu na stałe, tworząc silne więzi z lokalną społecznością.
Przez cztery dekady Pani Anna pracowała w Zakładach Lniarskich – jednym z symboli przemysłowej historii miasta. Wychowała troje dzieci, a jej rodzina rozrosła się do dziewięciu wnucząt i równie licznej grupy prawnucząt. Mimo upływu lat pozostaje aktywna i zaangażowana w życie osiedla Żeromskiego, gdzie jest cenioną i lubianą osobą.
Rodzina i miasto łączą siły, by uczcić 100 lat życia Pani Anny
Obchody setnych urodzin były pełne wzruszeń, kwiatów oraz serdecznych życzeń od najbliższych i przedstawicieli władz miejskich. Ten jubileusz to nie tylko okazja do świętowania długiego życia, ale także przypomnienie o wartościach takich jak wytrwałość, miłość do rodziny i oddanie swojej małej ojczyźnie.
Pani Anna jest przykładem dla wielu mieszkańców Żyrardowa – pokazuje, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i budowanie trwałych relacji międzypokoleniowych. Jej historia inspiruje do doceniania codziennych chwil i wspólnego tworzenia lepszej przyszłości dla miasta.
Wszystkim mieszkańcom polecamy zatrzymać się na chwilę i poznać bliżej tę niezwykłą postać – bo takie chwile warto celebrować razem!
Na podstawie: UM Żyrardów
Ostatnie Artykuły

KS Trójka Żyrardów z młodszym składem weszła do finału po wygranej z gospodyniami

Żyrardów uruchamia nową kadencję komitetu, który ma ważyć rewitalizację

Dwa auta uderzyły w drzewa - czarny weekend pod Żyrardowem zabrał dwie osoby

Tomasz Karolak w Żyrardowie - stand-up, który miesza żarty z muzyką

2,3 promila i zderzenie w Mszczonowie - kierowca Mercedesa zatrzymany

Braterski duet na rowerach wpadł po alkoholu i dostał wysokie mandaty w Olszance

Pink Floyd wraca w Żyrardowie - ten koncert może mocno poruszyć

Dlaczego właściciele firm odkładają trudne decyzje - i ile ich to kosztuje

Ptaki ułożone ze ściegów. Resursa szykuje barwną wystawę

Nowy przystanek przy ul. kpt. Pałaca ma ułatwić dojazd do tej części Żyrardowa

Mazowieckie drogi pod lupą - świąteczny weekend bez taryfy ulgowej

Kryminalni weszli po tropie - w mieszkaniu 42-latka leżały narkotyki

Żyrardów szykuje jubileusz, który ma połączyć pokolenia i miejskie instytucje

