Profesjonalne dermokosmetyki na łuszczycę

Łuszczyca daje charakterystyczne objawy, wynikające z zaburzonego procesu regeneracji naskórka. Zaczyna się od wykwitu pierwotnego. To odgraniczona, czerwonobrunatna grudka o drobnopłatowej, złuszczającej się powierzchni. Następnie choroba rozwija się i powoduje tzw. tarczki, które są większe i pokryte mocno przylegającymi blaszkami łuszczycowymi. Po zdrapaniu łuski widać objaw świecy stearynowej oraz objaw Auspitza. Łuszczycy może towarzyszyć świąd, szczególnie w okresie zaostrzenia. Typowa lokalizacja zmian to łokcie, kolana, ale też owłosiona skóra głowy i okolica lędźwiowo-krzyżowa. W rzadkich przypadkach zmiany obejmują całą powierzchnię skóry. Rodzaje tej dermatozy różnią się intensywnością zabarwienia wykwitów, charakterem łuski, wyglądem, ale też lokalizacją. Jest to poważna choroba, wymaga opieki dermatologiczne oraz odpowiedniej pielęgnacji, o czym niżej.

Preparaty na łuszczycę – jakie powinny być?

W zależności od stopnia nasilenia zmian i częstości nawrotów, leczenie polega na stosowaniu leków miejscowo, jak również ogólnie doustnych bądź w terapii skojarzonej. Istotą leczenia miejscowego jest usunięcie łusek, po czy zahamowanie nadmiernej proliferacji naskórka i stanu zapalnego. Lekarz może zapisać odpowiednią maść na łuszczycę. A także specjalny krem na łuszczycę lub balsam na łuszczycę. Są to produkty do stosowania przez określony przez lekarza czas, gdy zmiany są zaostrzone.

Z dobrym skutkiem leczenie wspierają ogólnodostępne, przeznaczone do codziennego użytku, emoliencyjne kosmetyki na łuszczycę. Można je stosować również profilaktycznie.

Jakich składników szukać w wysokiej klasy dermokosmetykach na łuszczycę?

Skutecznedermokosmetyki na łuszczycę mają odpowiednią konsystencję, natomiast ich skład opiera się na naturalnych składnikach aktywnych. Szczególnie istotne przy łuszczycy okazują się:

 • Ekstrakt z wierzbówki kiprzycy – wspomaga gojenie uszkodzeń skóry i przyspiesza regenerację naskórka. Co ważne zapobiega nadmiernemu łuszczeniu.
 • Dziegieć brzozowy – intensywnie nawilża, odżywia oraz regeneruje. Zabija pasożyty oraz grzyby, a do tego niweluje problem nadmiernego łuszczenia.
 • Mocznik – tworzy na powierzchni odżywczą otoczkę, silnie koi i łagodzi podrażnienia, regeneruje. Jest nośnikiem dla inny substancji aktywnych. Umożliwia im lepsze przenikanie w głąb skóry.
 • Bisabolol – ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, regeneracyjne oraz łagodzące. Likwiduje świąd, jak również uczucie ściągnięcia, do tego efektywnie odżywia.
 • Kwas mlekowy – oczyszcza pory, złuszcza martwy naskórek, zapobiega tworzeniu się zaskórników. Jak również przywraca prawidłowe pH, odżywia skórę i silnie nawilża. Uodparnia ją na wpływ czynników zewnętrznych. Ponadto zabija bakterie, a przy tym likwiduje skórne infekcje.
 • Kwas salicylowy – oczyszcza pory, działa silnie przeciwzapalnie, zabija grzyby i bakterie. Ponadto złuszcza martwy naskórek.
 • Pirokton olaminy – przywraca skórze właściwe pH oraz reguluje pracę gruczołów łojowych. Co też ważne oczyszcza, ściąga, regeneruje i działa przeciwzapalnie.
 • Ekstrakt z wierzby białej – łagodzi stany zapalne, odkaża.

Twoją właściwą odpowiedzią na łuszczycę niech będzie emoliencyjny zestaw Psorisel, zawierający te i inne efektywne składniki.

Kosmetyki na łuszczycę z firmy Psorisel od Verdelove

Kosmetyki na łuszczycę z firmy Psorisel od Verdelove

Jeśli chcesz wygrać walkę z chorobą, wybierz kosmetyki na łuszczycę Psorisel o bogatym składzie:

 • Szampon na łuszczycę Psorisel – ma w sobie ekstrakt z wierzbówki kiprzycy oraz ekstrakt z wierzby białej, dlatego gruntownie oczyszcza skórę głowy, a przy tym niweluje nadmierne łuszczenie skóry oraz uciążliwy świąd.
 • Emulsja na noc Psorisel – bazuje na piroktonie olaminy oraz moczniku, więc szybko natłuszcza przesuszoną skórę głowy, regeneruje, działa antyhistaminowo, łagodzi podrażnienia, świąd i pieczenie.
 • Płyn do skóry głowy Psorisel – bogaty w oleje roślinne oraz kwasy, np. mlekowy i salicylowy, do tego ma też cenny bisabolol, dzięki nim skutecznie złuszcza martwy naskórek, ale też niweluje nadmierne łuszczenie oraz redukuje łuski. Ale też łagodzi wrażliwą skórę, zmniejsza swędzenie, jak również dogłębnie nawilża.

Preparaty na łuszczycę od Verdelove mitygują objawy dermatozy.

Kosmetyki na łuszczycę kupisz na: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/luszczyca/

Kosmetyki na łuszczycę

Marka Verdelove – producent kosmetyków na najróżniejsze problemy skórne

Ten polski producent kosmetyków z wielką chęcią i zaangażowaniem współpracuje z dermatologami, by tworzyć najwyższej jakości bezpieczne oraz efektywne preparaty przy różnych dermatozach, jak również zaburzeniach skórnych. Naturalne składniki aktywne zawarte w naszych produktach są sprawdzone, od dawna znane ze swojego dobroczynnego działania. Dlatego nadają się do stosowania przez osoby skłonne do podrażnień, a także alergii. Bo w naturze drzemie siła! Dokonaj zakupów na stronie internetowej verdelove.pl.

Kosmetyki i dermokosmetyki VERDELOVE są dostępne również na stronie SUPER-PHARM.

Kosmetyki i dermokosmetyki VERDELOVE