Jak dbać o majtki koronkowe?

Bielizna koronkowa, choć wygląda na naszym ciele spektakularnie, wymaga szczególnego traktowania. Kiedy będziemy obchodzić się z nią tak, jak dotychczas z tradycyjną bielizną, szybko ulegnie uszkodzeniu. W szczególności majtki koronkowe mogą szybko wyblaknąć czy zyskać kilka dodatkowych dziur, niemający nic wspólnego z tymi charakterystycznymi dla koronki. Zaopatrzyłaś się w pierwsze koronkowe majtki? A może szukasz przyczyny szybkiego niszczenia tych, które już masz? Niezależnie od tego, z jakim problemem się borykasz, jego rozwiązanie jest znacznie bliższe, niż ci się wydaje.

Majtki koronkowe - jak dbać by służyły przez długie lata?

Koronka jest materiałem niezwykle podatnym na uszkodzenia. Nic więc dziwnego, że majtki koronkowe, mimo że piękne, nie zawsze trafiają do naszego koszyka z zakupami. Czasami wystarczy tak niewiele, by bielizna koronkowa służyła nam przez długie lata. I oczywiście mamy na myśli służenie w jak najlepszym stanie - niemal takim samym jak chwilę po zakupie. Musisz jedynie pamiętać, że koronka lubi być traktowana delikatnie. Jak to wygląda w kwestii prania?

Jak prać majtki koronkowe w pralce?

W wypełnionym do granic możliwości obowiązkami dniu trudno znaleźć czas na osobne pranie bielizny koronkowej. Nie mówiąc już o tym, że jeśli mamy jej niewiele, po prostu marnujemy wodę i prąd. Jeśli jednak w swojej kolekcji masz znacznie większą ilość koronkowej odzieży, pierz ją razem. Pamiętaj o tym, że majtki koronkowe nie przepadają za wirowaniem w wysokich obrotach. To właśnie najczęściej wtedy ulegają uszkodzeniom, plątając się z innymi ubraniami w bębnie pralki.

Piorąc bieliznę koronkową, pamiętaj więc o jak najniższych obrotach wirowania. Doskonałym pomysłem będzie sięgnięcie po akcesoria do prania bielizny. Zabezpieczone w odpowiedni sposób możesz nawet prać z odzieżą wykonaną z innego materiału.

Ręczne pranie majtek koronkowych

Jeśli niezwykle cenisz sobie swoją kolekcję koronkowej bielizny, zrezygnuj z prania w urządzeniu, na rzecz prania ręcznego. Jest to także dużo lepsze rozwiązanie, gdy masz zaledwie kilka majtek z koronki. Wypranie nie zajmie wówczas zbyt dużo czasu, a będzie przeprowadzone pod baczną kontrolą. Do prania ręcznego doskonale nadają się nie tylko majtki, ale również biustonosze.

Odpowiednie przechowywanie bielizny koronkowej

Jeśli to tylko możliwe wygospodaruj osobną przestrzeń na przechowywanie majtek koronkowych. Materiał ten bardzo często zadziera się, unikaj więc chowania go do szuflady, w której pełno elementów, o które może się zahaczać i niszczyć.