Jaka pufa do salonu? Przegląd modeli ze sklepów

Pufa w salonie jest bardzo praktycznym dodatkiem, ponieważ można wykorzystać ją na wiele sposobów. Jaką pufę do salonu wybrać? Poznaj modele, które sprawdzą się doskonale we wnętrzach w różnych stylach!

Pufa tapicerowana aksamitem – idealna do salonu w stylu glamour

Gdy urządzasz salon w stylu glamour, w takim przypadku kapitalnym pomysłem będzie zakupienie do niego pufy tapicerowanej aksamitem. Materiał ten, który określany jest także jako welur, jest miękkie i pięknie połyskuje w świetle, dając przy tym wrażenie trójwymiarowej głębi.

Pufa aksamitna będzie świetnym dodatkiem do salonu urządzonego z naciskiem na nowoczesną elegancję. Można wybrać ją w wielu wariantach, w zależności od tego, jaką funkcję ma ona pełnić. Przykładowo duże i okrągłe pufy mogą posłużyć zamiast stolika kawowego, natomiast pufy mniejsze dobrze nadają się do siedzenia oraz jako podnóżki.

Najczęściej kupowane są pufy tapicerowane w kolorach jak beżowy, granatowy, szary czy szmaragdowy. Mogą być także efektownie pikowane, co nadaje im bardziej elegancki wymiar.

Pufy na drewnianych nóżkach – świetne do skandynawskiego wnętrza

Gdy decydujesz się na urządzenie salonu w stylu skandynawskim, najlepszym wyborem będą w tym przypadku pufy na drewnianych nóżkach rozstawionych pod kątem. Tego typu pufy są wykańczane najczęściej za pomocą tkanin o płaskim, płóciennym splocie, ale można także kupić modele wykończone futerkiem!

Pufy na drewnianych nóżkach mogą służyć jako podnóżki oraz jako małe siedziska. Te o większej średnicy będą też dobrym wyborem jako stoliki kawowe.

Pufy na złotych nóżkach – lekkie i eleganckie

Gdy szukasz podnóżka lub siedziska, które będzie prezentowało się lekko i elegancko, w takim przypadku pomyśl o zakupieniu pufy na metalowych nóżkach. Obecnie najbardziej popularne są modele na cienkich nóżkach w kolorze złota, które wspaniale wyglądają we wnętrzach urządzonych w stylach jak glamour czy art deco.

Pufa na złotych nóżkach najczęściej wykańczana jest za pomocą tkanin aksamitnych – welurowych. Można wtedy uzyskać elegancki efekt połączenia tych dwóch materiałów. Najczęściej kupowane są modele o okrągłym kształcie, lecz można znaleźć je też w innych wariantach.

Pufa worek – do nowoczesnego salonu

Jeżeli poszukujesz pufy, która będzie nowoczesna i wygodna, pomyśl o zakupieniu modelu jak pufa worek. Tego typu pufa może z powodzeniem zastąpić także fotel, gdy jest wyposażona w oparcie.

Pufa worek wypełniona jest granulatem styropianowym, który łatwo dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia komfortowe podparcie. Tego typu modele wykańczane są najczęściej z użyciem skóry ekologicznej.