Inspirujące pomysły na dekoracje walentynkowe dla wszystkich zakochanych

W walentynki wiele restauracji jest przepełnionych, a centra handlowe pękają w szwach. Sporo par decyduje się na romantyczną kolację w domu. Aby stworzyć miłą atmosferę, warto udekorować salon czy sypialnię. Jakie ozdoby warto wybrać na walentynki?

Bukiety kwiatów i płatki róż

Kwiaty to niezastąpiony sposób na dekorację z każdej okazji, więc sprawdzi się także w walentynki. Podczas romantycznego wieczoru najlepiej będą wyglądać czerwone róże. Kolor kojarzy się z miłością i jest w stanie zbudować wspaniały klimat w pomieszczeniu. Poza bukietami warto płatkami róż posypać także podłogę oraz stół.

Niestety, żywe płatki szybko tracą swój piękny wygląd, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie tych sztucznych. Nie dość, że przez całą noc będą wyglądać na świeże, to jeszcze przydadzą się podczas innych okazji, np. rocznicy ślubu. W sklepach internetowych można znaleźć płatki róż w wielu kolorach, nawet złotym.

Poza płatkami pięknie prezentują się także piórka syntetyczne. Czerwone czy białe piórka warto rozłożyć np. na narzucie łózka w sypialni lub ułożyć pomiędzy daniami na stole. Do bukietów z kwiatami można wsadzić długie, pawie pióra, które urozmaicą kompozycje róż.

Świece o pięknych zapachach

W budowaniu romantycznego nastroju niezawodne są świece. Warto wybierać te wytwarzane z wosku sojowego, który jest bezpieczny dla zdrowia. Zapachy na walentynkowy wieczór powinny być głębokie i uwodzicielskie. Sprawdzą się m.in. nuty róży, wanilii czy jaśminu. Świece warto postawić w kilku miejscach pomieszczenia. Można ustawić je również na wannie, jeśli szykuje się relaksującą kąpiel dla ukochanej osoby.

Serwetki i balony walentynkowe

Dekoracją walentynkową mogą być także balony. Najlepiej sprawdzą się te nadmuchane helem, które będą unosić się przy suficie. Można kupić zarówno balony w kształcie czerwonych serc, jak i okrągłe modele z nadrukowanymi serduszkami czy romantycznymi napisami.

Do kolacji przydadzą się serwetki, więc w ten wyjątkowy dzień warto wybrać te ozdobione miłosnym motywem lub chociaż w czerwonym kolorze. W sklepach znajdują się również konfetti w kształcie małych napisów „Love” czy girlandy z napisami „Walentynki”. Dzięki mnogości dekoracji na walentynki da się stworzyć w domu naprawdę przyjemną i pełną miłości atmosferę.

Podczas walentynek wiele par korzysta z dekoracji przeznaczonych do robienia wspólnych zdjęć. Mogą to być kartonowe ramki, np. z napisem „Free Kiss” lub gadżety na patykach ze strzałami amora czy serduszkami.