Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Pracujesz? Weź alkomat!

Miałeś bardzo imprezowy weekend i idziesz w poniedziałek do pracy? Jest to moment w którym warto skorzystać z pomocy urządzenia które mierzy stężenie alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Dzięki temu szybko możemy dowiedzieć się jak ma się sytuacja z naszą trzeźwością. Warto dbać o zdrowie swoje oraz osób pracujących razem z nami.

Bezpieczeństwo najważniejsze

Nie zwlekaj z zakupem alkomatu, dbaj o zdrowie i nie pozwól aby nieszczęście zrujnowało Twoje bądź kogoś życie. Często okazja w której wypada się napić lubi nas zaskoczyć, jakby tego było mało rano trzeba wstać do pracy. Właśnie dlatego możemy mieć rano wątpliwości co do własnego stanu trzeźwości, który może wahać się o kilka promili. Dlatego aby nie myśleć ciągle w pracy o tym, czy jesteśmy pijani czy też nie lepiej dokonać pomiaru stężenia alkoholu w naszym organizmie za pomocą alkomatu. Taka sytuacja może okazać się bardzo ryzykowna, ponieważ pracując możemy albo ktoś może zagrozić zdrowiu innych pracowników. W celu uniknięcia takiej sytuacji najlepiej przeprowadzić szybki test na trzeźwość.

Jakie urządzenie najlepsze?

Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie, producenci oferują nam trzy różniące się od siebie modele dostępne na https://alkopatrol.pl. Każdy alkomat jest nieco inaczej skonstruowany i lepiej bądź gorzej radzi sobie z podawaniem prawidłowego wyniku. Jednymi z najlepszych modeli są modele elektrochemiczne, działają za pomocą specjalnych sensorów które w trakcie utleniania się etanolu potrafią odczytać dokładny wynik który wskazuje jaka wartość alkoholu znajduje się w wydychanym przez nas powietrzu.

Ważne jest to, iż konkretnie te modele nie uwzględniają innych substancji podczas pomiaru takich jak na przykład nikotyna. Dlatego więc są najlepszym wyborem, są najczęściej wybierane przez kupujących i polecane przez specjalistów. Jako użytkownicy musimy wiedzieć co nie co na temat ich ciągłej eksploatacji, mianowicie musimy przynajmniej raz w roku dokonać kalibracji tego urządzenia. Ma ona na celu zmniejszenie granicy błędu podczas pomiaru. W przypadku kiedy zaniechamy okresowej kalibracji ta granica może się ciągle powiększać co będzie skutkowało tym, że zostaniemy wprowadzeni w błąd. Drugim aspektem jest fakt, że nie wolno stosować nam urządzeń tego typu w odstępie minimum 30 minut po tym jak wypiliśmy alkohole. Może to również wpłynąć na nieprawidłowy wynik, a co gorsza może zniszczyć sensory mieszczące się wewnątrz urządzenia.