Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Pogoda nadal sprzyja miłośnikom jednośladów. Jednak nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na rower pod wpływem alkoholu, narusza obowiązujące przepisy. Żyrardowscy policjanci przypominają co grozi nietrzeźwym rowerzystom.

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów rowerzysta, który został zatrzymany przez policjanta podczas jazdy w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem karnym w wysokości od 300 do 500 zł. Z kolei, jeśli rowerzysta był w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Przestrogą niech będzie historia 54- latka, który kierując jednośladem stracił równowagę i wpadł do przydrożnego rowu. Jak się okazało mieszkaniec gminy Puszcza Mariańska miał w swoim organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Sam przyznał, że wypił około 5 piw. Podczas interwencji zaczął zachowywać się agresywnie i wybiegł na drogę pokazując środkowy palec innym kierującym. Mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia, a rower został zabezpieczony. 

 

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

 sierż. Monika Michalczyk