Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Strzelectwo sportowe bez tajemnic

Rozpoczęcie przygody z uprawianiem sportu zazwyczaj wiąże się z koniecznością nie tylko zgłębienia tematu odnośnie zasad. To również konieczność zaopatrzenia się w niezbędny sprzęt. Jest to niezwykle ważny proces, gdyż gwarantuje on nie tylko możliwość konkurowania z innymi na podobnym poziomie, ale także zapewnia bezpieczeństwo osoby decydującej się na uprawianie konkretnej dziedziny.

Strzelectwo sportowe - czym jest?

Strzelectwo sportowe jest niewątpliwie specyficzną dziedziną sportu. W odróżnieniu od popularnego joggingu, czy jazdy wyczynowej nie wymaga od uczestników posiadania kondycji. To forma aktywności, która rozwija przede wszystkim koncentrację oraz precyzję. Dzięki możliwości uczestniczenia w licznych rozgrywkach, zarówno na poziomie amatorskim, jak i półprofesjonalnym, czy profesjonalnym, uczestnicy mogą poczuć ducha rywalizacji. Organizowane zawody to doskonały sposób na wyznaczanie sobie i zdobywanie kolejnych celów. Mimo iż strzelectwo sportowe nie należy do grupy sportów wysiłkowych, stanowi doskonałą odskocznię od codziennych obowiązków. Nie jest prawdą, że do strzelectwa nie potrzebujemy siły. Aby oddawać cenne strzały, należy nauczyć się prawidłowej postawy, zarówno pleców, ramion, jak i nóg. Podczas rywalizacji z innymi współzawodnikami towarzyszy adrenalina, nie można więc pozwolić, żeby ciało zmęczyło się po kilku oddanych strzałach, gdyż automatycznie dyskwalifikuje nas to z dalszej rozgrywki. Fachowo za strzelectwo sportowe uznaje się współzawodnictwo w strzelaniu z broni palnej lub pneumatycznej, do wcześniej ustalonych celów. Obiekty te, mogą być tarczą lub spinnerami, która w zależności od rozgrywek pozostają w bezruchu lub stanowią cel ruchomy. Strzelectwo sportowe mocno zyskało na popularności w ostatnich czasach, szczególnie na poziomie amatorskim. Warto dodać, że jest to dziedzina olimpijska z długą historią, sięgającą pierwszych igrzysk zorganizowanych w 1896 roku w Atenach.

Jakie sprzęty wymagane są do rozpoczęcia uprawiania sportu?

Najważniejszymi akcesoriami do rozpoczęcia przygody ze strzelectwem sportowym jest niewątpliwie broń. Jest to jednocześnie najdroższy element ekwipunku, niezbędny, aby móc konkurować z innymi zawodnikami rozgrywek sportowych. Warto zainwestować w sprzęt, który będzie ochraniał nas podczas strzelania. Do najważniejszych zaliczyć możemy słuchawki lub zatyczki do uszu, chroniące narząd słuchu przed uszkodzeniem ze względu na nadmierny hałas panujący podczas zawodów. Uczestnictwo w konkurencjach sportowych niejednokrotnie związane jest z koniecznością przewożenia sprzętu. Aby mieć pewność, że nasza broń się nie uszkodzi podczas transportu, należy zainwestować w specjalną walizkę lub pokrowiec, przeznaczoną do tego celu. Kiedy strzelamy z broni wymagającej specjalnego zezwolenia, dodatkowo potrzebny będzie sejf lub szafa pancerna, gdzie będziemy mogli bezpiecznie przechowywać posiadaną broń.

Od czego warto zacząć, uprawiając strzelectwo sportowe amatorsko?

Jeśli nigdy nie mieliśmy broni w ręku, warto zacząć przygodę ze strzelaniem od podstaw. W tym celu skorzystać można ze specjalnych szkoleń, prowadzonych przez profesjonalistów, którzy rozwieją wszelkie nasze wątpliwości oraz odpowiedzą na pytania, które nas nurtują. Skorzystanie ze szkolenia pozwala nabyć również umiejętności dotyczące prawidłowej postawy podczas strzelania, a także wyrobienie właściwych nawyków dotyczących bezpieczeństwa podczas korzystania z broni. Innym sposobem na przyswojenie i obycie się z bronią jest skorzystanie ze strzelnicy. Jako że jest to łatwiej dostępny i zdecydowanie tańszy sposób na zdobycie podstawowej wiedzy, warto przed zakupem własnego sprzętu wykupić kilka godzin na strzelnicy. Pozwoli to nie tylko na naukę strzelania, ale przede wszystkim na wypróbowanie różnego typu broni. Taki zabieg pozwoli nam na łatwiejsze podjęcie decyzji odnośnie wyboru sprzętu, którym chcemy rywalizować z innymi podczas zawodów strzeleckich.

Sprzęt dla pół profesjonalistów z asortymentu Decathlon.

Decydując się na uczestnictwo w zawodach dla pół profesjonalistów musimy pamiętać o dodatkowym wyposażeniu. Warto zakupić między innymi:

Lunetę celowniczą ZF4 - 12X50 CI, która doskonale sprawdzi się z karabinkiem 22 LR. Dzięki możliwości powiększenia obiektu w zakresie 4 - 12 - krotnym, luneta ta doskonale sprawdzi się do celowania zarówno na dalsze jak i bliższe odległości. 

Tarczę karabinkową 50 m x 100, idealną do strzelania z karabinka z odległości do 50 metrów. Jest to produkt zgodny z wymogami, a tym samym posiadający homologację Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Sportowego.

Naboje 11G AIR CO2 x 25, które idealnie pasują do pistoletów i karabinków pneumatycznych. Z racji, że zestaw zawiera 25 sztuk naboi, polecany jest on dla osób, które strzelają regularnie.

Decathlon oferuje również inne akcesoria niezbędne do rozpoczęcia uprawiania sportu. Poznaj ofertę produktów do strzelectwa sportowego i wybierz sprzęt odpowiedni dla Ciebie.

Idealne dopasowanie, gwarancją sukcesu.

Nie da się ukryć, że sukces w dużej mierze uzależniony jest od sprzętu i akcesoriów, które posiadamy. Na zawodach często wygrywają ci, którzy posiadają lepszą optykę, pozwalającą na bardziej precyzyjne celowanie. Decydując się na uprawianie sportu, warto zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, aby konkurowanie miało sens, a start w zawodach nie przekreślał nas na początku.