Dzieci z Żyrardowa tworzą portrety z papieru - konkurs kolażu dla młodych

W centrum miasta dziecięca wyobraźnia ma pole do popisu - wycinamy, kleimy i składamy nowe światy z gazet i kolorowych papierów w Centrum Kultury. To lokalna odsłona Frankofonii 2026, która zachęca młodych twórców do zabawy formą i odniesień do francuskiego klimatu Paryża.
- Co możecie pokazać w konkursie Portret techniką kolażu i jak zacząć
- Dlaczego warto wziąć udział i co możecie zyskać
- Jak zgłosić pracę i gdzie ją zostawić
Co możecie pokazać w konkursie Portret techniką kolażu i jak zacząć
Konkurs “Portret techniką kolażu” zaprasza uczniów żyrardowskich szkół do stworzenia własnej interpretacji portretu z różnych materiałów - wycinków gazet, ilustracji, papierów i drobnych dodatków. Inspiracją może być francuska moda, symbole Francji albo po prostu nastrój ulicy Paryża, ale pomysły są całkowicie w Waszych rękach. Kilka pomysłów na start: szukajcie kontrastów, mieszajcie faktury i nie bójcie się warstwować elementów - to właśnie w kolażu kryje się magia niespodzianek 😊
Kategorie wiekowe są trzy - 6–8 lat, 9–12 lat, 13–15 lat - więc prace oceniane będą w grupach dopasowanych do wieku. Format pracy to A4 lub A3, a prace przyjmowane są do 23 marca 2026 r. w siedzibie organizatora.
Dlaczego warto wziąć udział i co możecie zyskać
To nie tylko konkurs - to okazja, by poeksperymentować, pokazać swój styl przed lokalną publicznością i poczuć, że twórczość ma miejsce w mieście. Dla rodziców to też moment, by zobaczyć, jak dziecko komponuje obraz i poznaje nowe techniki plastyczne. Frankofonia daje dodatkową ramę tematyczną, więc prace mogą opowiadać o podróży, stylu, architekturze czy codziennych detalach z paryskiego zaułka. Zabawa i nauka idą tu w parze 🎨
Jak zgłosić pracę i gdzie ją zostawić
Prace należy dostarczyć osobiście do Centrum Kultury w Żyrardowie, Plac Jana Pawła II 3 do 23 marca 2026 r.. Aby się zapisać, wypełnijcie kartę zgłoszenia i dołączcie stosowną zgodę — dokumenty znajdziecie na stronie organizatora.
Powtórzę to jeszcze raz - dostarczacie gotową pracę wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia do Centrum Kultury w Żyrardowie, Plac Jana Pawła II 3 najpóźniej do 23 marca 2026 r.. Regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne do pobrania na stronie Centrum Kultury:
- Regulamin i karta zgłoszenia - pliki do pobrania dostępne na stronie Centrum Kultury Żyrardów.
Wytnijcie, sklejcie i pokażcie, jak widzicie świat w kawałkach papieru - to świetna zabawa dla całej rodziny i sposób, by dołączyć do miejskiej odsłony Frankofonii. 👏
na podstawie: Centrum Kultury Żyrardów.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Sesja portretowa w studio vs w plenerze — co wybrać?

Kradzież z Fiata w Wiskitkach odsłoniła zakaz wjazdu do Schengen

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji

W Żyrardowie alert smogowy może dziś podnieść pył PM10 ponad normę

Żyrardów otwiera konsultacje nad programem wsparcia rodzin

Alkomaty wyjadą na Mazowsze - policja rusza z całodobową blokadą pijanych kierowców

W Żyrardowie trafili na laboratorium, które mogło dać tonę narkotyków

Policjanci z Żyrardowa ćwiczyli interwencje, w których liczą się sekundy

Barwy marzeń w MDK - młodzi plastycy z powiatu pokazali klasę

Zarządca nieruchomości — dlaczego warto go wynająć?

Mała Pasja w Resursie - teatr, który zostaje pod skórą

W Żyrardowie ostrzegli przed pułapkami sieci - policja mówiła o dzieciach

Fredro wraca na scenę z opowieścią, która miesza śmiech i zadumę

