Pijany kierowca zniszczył zaparkowane auta i latarnię - zatrzymany w Żyrardowie

Ford uderzał w zaparkowane samochody, znak drogowy i latarnię - kierowcę zatrzymała Straż Miejska. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.
W sobotę (21.02) około godziny 16:37 dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie, kierujący samochodem marki Ford poruszał się po mieście od ulicy Kilińskiego przez 1-go Maja do Starych Kozłowic, zawrócił i jechał dalej ulicami Skrowaczewskiego, F. de Girarda, Pileckiego, Spokojną, Środkową, Bohaterów Warszawy aż do ulicy Słowackiego.
Podróż kończyła się uszkodzeniem pojazdów i infrastruktury - jadąc, kierowca uderzał w zaparkowane auta, znak drogowy oraz latarnię. Zdarzenie przerwała interwencja miejskich służb - kierowca został ujęty przez Straż Miejską i przekazany policji. Jego samochód odholowano na policyjny parking, a prawo jazdy zatrzymano.
Badanie trzeźwości wykazało, że sprawca był pijany - to 48-latek z ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości 48-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. Odpowie też przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo Sąd, z uwagi na przekroczenie 1,5 promila alkoholu w organizmie, może orzec przepadek jego pojazdu.
To mogło skończyć się tragedią - pijany kierowca przejechał przez osiedle, uszkadzając auta i infrastrukturę, zanim został zatrzymany przez służby.
“Nigdy nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu alkoholu, jeśli masz świadomość, że w Twoim organizmie wciąż może on być obecny. Taka decyzja to ogromna lekkomyślność, która może doprowadzić do tragedii, zagrozić zdrowiu i życiu nie tylko kierowcy, ale także pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.”
sierż. szt. Monika Michalczyk
“Odpowiedzialny kierowca powinien kierować się prostą zasadą: jeżeli ma choć cień wątpliwości co do swojej trzeźwości, nie powinien prowadzić pojazdu.”
sierż. szt. Monika Michalczyk
“Kierowco – piłeś? Nie jedź!”
sierż. szt. Monika Michalczyk
na podstawie: KPP w Żyrardowie.
Autor: krystian

