Żyrardowscy policjanci kontrolują oznakowanie przy szkołach

Policja z Żyrardowa już latem sprawdza drogi obok szkół — audyt ma sprawić, że dzieci wrócą do klas bez obaw o przejścia i znaki na trasie do szkoły.
- Żyrardów: policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają drogi przy szkołach — zobacz, na co zwracają uwagę
- Przekazanie ustaleń zarządcom dróg — żądamy szybkich napraw przed początkiem roku szkolnego
Żyrardów: policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają drogi przy szkołach — zobacz, na co zwracają uwagę
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie rozpoczęli szczegółowe kontrole odcinków dróg i chodników przebiegających w pobliżu placówek oświatowo‑wychowawczych. Choć wakacje jeszcze trwają, działania są zaplanowane tak, by przed pierwszym dzwonkiem poprawić bezpieczeństwo uczniów i młodzieży.
Podczas lustracji mundurowi oceniają zasadność i widoczność istniejącego oznakowania. W praktyce oznacza to sprawdzanie natężenia ruchu, ukształtowania terenu, geometrii drogi oraz stanu technicznego znaków i ich czytelności dla kierowców i pieszych.
Kontrole obejmują także urządzenia ostrzegawczo‑zabezpieczające przy przejściach, przystankach i innych miejscach, które dzieci pokonują codziennie w drodze do szkoły. Policjanci analizują, czy te rozwiązania faktycznie chronią pieszych i czy wymagają modernizacji lub naprawy.
Przekazanie ustaleń zarządcom dróg — żądamy szybkich napraw przed początkiem roku szkolnego
Wnioski z przeprowadzonych kontroli są na bieżąco przekazywane do odpowiednich zarządców dróg. Od nich oczekuje się niezwłocznego usunięcia wszelkich nieprawidłowości infrastrukturalnych i poprawienia oznakowania, tak aby uczniowie mogli bezpiecznie dotrzeć do swoich placówek przed rozpoczęciem zajęć.
Takie działania policji mają bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w rejonach szkół i przedszkoli — to element zapobiegania wypadkom i sytuacjom niebezpiecznym, który zaczyna się już poza szkolnym murem, na codziennej drodze dzieci do szkoły.
kom. Emilia Bodych/KPP w Żyrardowie
Na podstawie: KPP w Żyrardowie
Ostatnie Artykuły

W Żyrardowie zniknęło 1800 rolek papieru - policja szybko namierzyła sprawcę

Żyrardowskie tradycje lnu wracają do gry. Mieszkańcy współdecydują o warsztatach

Lniane kreacje z Żyrardowa. Muzeum Lniarstwa otwiera nabór

Mazowsze pod kontrolą - policja rusza z pomiarami prędkości

Żyrardów coraz bliżej UNESCO. Krajowy etap starań dobiega końca

Skoki po dachach aut skończyły się stratą 6800 zł w Mszczonowie

Żyrardów pod lupą studentów AGH. Fabryczne dziedzictwo stało się lekcją rewitalizacji

Nowa hala przy SP nr 7 już działa. Szkolny sport zyskał mocne zaplecze

Żyrardów szykuje plan na upały i ulewy. Dokument czeka na uwagi mieszkańców

Pakiety medyczne a dostęp do specjalistów – jak wybrać opiekę dopasowaną do potrzeb?

Weekend na żyrardowskich drogach zakończył się wypadkami i ciężkim urazem na hulajnodze

Czerwiec w CKŻ - Żyrardów dostaje miesiąc pełen koncertów i spektakli

Żyrardów otwiera Galerię Resursa dla twórców z pomysłem na własną sztukę

Sławomir Kolo świętuje 50 lat pracy twórczej w Galerii Resursy
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Stanu Cywilnego w Żyrardowie - kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Związek Międzygminny "Mazowsze Zachodnie" - kontakt, organy, dostępność
- Powiatowy Zarząd Dróg w Żyrardowie - kontakt, drogi powiatowe, dostępność
- Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie - kontakt, godziny i wnioski
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wiskitkach - adresy, godziny, karta i wypożyczanie
- Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach - kontakt, zwiedzanie, noclegi, festiwal
