Akcja e-Hulajnoga e-Rower na Mazowszu skontrolowała prawie 1500 osób

W piątkową akcję mazowieckiej policji wpisuje się niemal 1,5 tysiąca sprawdzonych uczestników ruchu — akcja “e‑Hulajnoga, e‑Rower – Lokalnie!” pokazała, że na naszych drogach nadal trzeba przypominać zasady bezpieczeństwa; oto co się stało i co warto wiedzieć jako użytkownik hulajnogi lub roweru elektrycznego.
- Sprawdź, co zrobiła mazowiecka policja podczas kontroli e‑hulajnóg i e‑rowerów
- Dowiedz się, co oznacza to dla Ciebie jako mieszkańca Mazowsza
Sprawdź, co zrobiła mazowiecka policja podczas kontroli e‑hulajnóg i e‑rowerów
W piątek, 8.08, funkcjonariusze z województwa mazowieckiego przeprowadzili akcję pod nazwą “e‑Hulajnoga, e‑Rower – Lokalnie!”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych oraz rowerach.
DATA: 8.08 — MIEJSCE: woj. mazowieckie — podczas jednej z takich akcji policja skontrolowała blisko 1500 uczestników ruchu. W toku kontroli stosowano różne środki oddziaływania: wystawiano mandaty, udzielano pouczeń oraz kierowano wnioski o ukaranie.
Dowiedz się, co oznacza to dla Ciebie jako mieszkańca Mazowsza
Akcja była wyraźnym sygnałem, że kontrole użytkowników e‑hulajnóg i e‑rowerów będą powtarzane — nie tylko jako statystyka, ale jako przypomnienie o dbaniu o bezpieczeństwo. Jeśli jeździsz po mieście na pojeździe elektrycznym, warto teraz zwrócić uwagę na kilka praktycznych kwestii, żeby uniknąć problemów podczas następnej kontroli.
Przede wszystkim zachowaj ostrożność i stosuj się do przepisów ruchu drogowego. Nawet jeśli nie znamy szczegółów każdej interwencji z tej akcji, wiadomo, że konsekwencje mogą przybrać formę mandatu, pouczenia lub formalnego wniosku o ukaranie — wszystkie te rozwiązania były stosowane podczas działań 8.08.
Jako redakcja przypominamy — bez tworzenia nowych zasad — że kontrole mają na celu Twoje bezpieczeństwo. Trzymaj oczy na drodze, wybieraj miejsca do jazdy zgodne z przepisami i pamiętaj o elementarnej odpowiedzialności wobec pieszych i innych uczestników ruchu.
Na podst. Policja Żyrardów
Autor: krystian