Policyjny pościg w Żyrardowie: Kierowca bez uprawnień i z marihuaną

1 min czytania
Policyjny pościg w Żyrardowie: Kierowca bez uprawnień i z marihuaną

Policyjny pościg w Żyrardowie zakończony zatrzymaniem kierowcy. Co się wydarzyło?

  • Żyrardów w szoku po nocnym pościgu. Jakie były okoliczności?
  • Nielegalne substancje i brak uprawnień. Co odkryli policjanci?

Żyrardów w szoku po nocnym pościgu. Jakie były okoliczności?

Wczoraj, 18 marca, około godziny 19:00, Żyrardów stał się świadkiem dramatycznego pościgu policyjnego. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli opla, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zamiast zatrzymać się na wezwanie policji, mężczyzna przyspieszył i próbował uciec.

Nielegalne substancje i brak uprawnień. Co odkryli policjanci?

Po krótkim pościgu policjanci zdołali zatrzymać pojazd i obezwładnić kierowcę, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Żyrardowa. Podczas kontroli wyszło na jaw, że młody mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Dodatkowo, w jego samochodzie wyczuwalny był charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci przeszukali auto i znaleźli dziesięć woreczków foliowych z narkotykami.

To jednak nie koniec sprawy podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego znaleziono kolejne substancje odurzające. Łącznie mężczyzna miał przy sobie ponad 100 gramów marihuany. Teraz stanie przed sądem, gdzie usłyszy zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

Warto podkreślić, że takie sytuacje są poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz unikanie prowadzenia pojazdów pod wpływem substancji odurzających.

Na podst. Policja Żyrardów

Autor: krystian