Żyrardów otrzyma 1,3 mln zł na program „Ciepłe Mieszkanie”
Żyrardów otrzymał znaczące wsparcie finansowe na realizację programu „Ciepłe Mieszkanie”. Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, która przyniesie mieszkańcom nowe możliwości w zakresie wymiany źródeł ciepła.
  1. Podpisanie umowy na dofinansowanie programu „Ciepłe Mieszkanie”.
  2. Kwota dofinansowania wynosi 1 327 500,00 zł.
  3. Program skierowany do właścicieli lokali w budynkach wielorodzinnych.
  4. Realizacja programu w latach 2024-2026.

W ramach programu „Ciepłe Mieszkanie” mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dotacje na wymianę źródeł ciepła w lokalach mieszkalnych. Dotychczas takie wsparcie było dostępne jedynie dla właścicieli domów jednorodzinnych. Teraz właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych również będą mogli skorzystać z tego rodzaju pomocy.

Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski podpisał umowę na realizację programu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dzięki tej umowie miasto otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 327 500,00 zł.

Głównym celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz redukcja emisji pyłów i gazów cieplarnianych. Ma to być osiągnięte poprzez wymianę starych źródeł ciepła na bardziej efektywne energetycznie rozwiązania.

Program będzie realizowany w latach 2024-2026, a szczegóły dotyczące naboru wniosków dla mieszkańców zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie. To niezwykle istotna inicjatywa, która ma na celu wsparcie mieszkańców w dążeniu do bardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań grzewczych.


Źródło: UM Żyrardów