Wczoraj w Żyrardowie na ul. Środkowej doszło do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść, pieszych prosimy o dokładne upewnienie się, czy mogą przejść przez jezdnie bezpiecznie.

Wczoraj (24.01) po godz. 7 w Żyrardowie przy ul. Środkowej doszło do potrącenia pieszej. Według ustaleń policjantów kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa pieszej  i potrącił 35-letną kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, za którą kierujący audi został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł a do jego konta przypisano 15 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o daleko idącą ostrożność.

Do kierowców zwracamy się z prośbą o zmniejszenie prędkości podczas zbliżania się do przejść dla pieszych i zachowanie szczególnej ostrożności a także o dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych.

Do pieszych apelujemy o dokładnie rozglądanie się i ocenianie prędkości z jaką poruszają się nadjeżdżające pojazdy, tak aby przejście przez jezdnię odbyło się w sposób bezpieczny. 

 

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka