Żyrardowscy policjanci aktywnie włączają się w WOŚP. Już jutro policjanci będą obecni ze stoiskiem profilaktycznym Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie na wielkim rodzinnym festynie dla WOŚP, który odbędzie się na hali AQUA. Serdecznie zapraszamy!

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra na płuca po pandemii. Żyrardowscy policjanci jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem akcji.

Już jutro (20.01.2024r.) żyrardowscy policjanci będą obecni na hali AQUA podczas rodzinnego festynu. Przygotowaliśmy stoisko profilaktyczne, gdzie, m.in. będą prowadzone działania związane z profilaktyką dotyczącą spożywania alkoholu, papierów oraz dopalaczy. W tym celu policjanci wykorzystają także będące na ich wyposażeniu alko- i narkogogle. Natomiast dla najmłodszych policjanci przygotowali krzyżówki oraz kolorowanki o bezpieczeństwie, a także materiały edukacyjne. Na stoisku będzie można także otrzymać odblaski ufundowane przez Urząd Miasta w Żyrardowie oraz oznakować swój rower. Osoby zainteresowane służbą w Policji będą mogły uzyskać wszelkie informacje o procesie rekrutacji.

W przyszłym tygodniu, przed wielkim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mundurowi przeprowadzą także szkolenie dla wolontariuszy dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas kwestowania.

st. sierż. Patrycja Sochacka