6 pomysłów na świętowanie pierwszych urodzin dziecka

Twoje dziecko skończyło rok i chcesz to uczcić w wyjątkowy sposób? Podsuwamy pomysły i wskazówki, jak świętować pierwsze urodziny dziecka. Pierwsze urodziny dziecka to bardzo szczególny moment i wywołuje wiele emocji wśród rodziców i krewnych.

W ciągu pierwszych dwunastu miesięcy dzieci bardzo się zmieniają i ewoluują: prawdopodobnie wypowiedziały już swoje pierwsze słowa, ich dieta zmieniła się od 6 miesiąca i zaczęły jeść pokarmy stałe, są na drodze do chodzenia... Istnieje wiele powodów do świętowania! Czy chcesz zorganizować specjalną uroczystość urodzinową z tej okazji? Oto kilka wskazówek i oryginalnych pomysłów.

1. Piknik w parku

Jeśli urodziny Twojego malucha zbiegają się z dobrą pogodą, doskonałą opcją jest zorganizowanie małego pikniku na świeżym powietrzu. Możesz zebrać rodzinę, ustawić stół z prostymi przekąskami i oczywiście tortem! Możesz powiesić na drzewach kilka urodzinowych ozdób i umieścić kilka balonów, aby ożywić atmosferę imprezy, ale pamiętaj, że dzieci poniżej 5 roku życia nie powinny bawić się nadmuchanymi lub opróżnionymi balonami.

2. Impreza tematyczna

Czy Twój maluch ma ulubiony owoc, ulubioną kreskówkę lub film, który zawsze ogląda? Dobrym pomysłem jest zorganizowanie uroczystości w oparciu o ten motyw: możecie zdecydować się na wszystkie dekoracje zgodne z wybranym motywem... nawet tort!

3. Oryginalny tort

Tort może być najważniejszym punktem obchodów pierwszych urodzin Twojego dziecka. Ważne jest, aby przyciągał wzrok malucha, przykuwał jego uwagę i miał coś, co dziecko bardzo lubi. Na przykład, gwiazdą tortu Twojego malucha może być ukochana postać, np. Masza czy Świnka Peppa.

4. Impreza z kreatywnymi i sensorycznymi zabawkami

Maluchy, które kończą rok, potrzebują ciekawej stymulacji. Doskonałym pomysłem na uczczenie pierwszych urodzin będą zatem dedykowane zabawki dla rocznego dziecka. Jeśli w rodzinie lub wśród przyjaciół jest więcej dzieci w podobnym wieku, tym lepiej - wspólna zabawa odpowiednimi zabawkami pozwoli im dodatkowo rozwinąć relację i nauczyć współpracy.

5. Mała uroczystość w domu

Jeśli zamierzasz świętować pierwsze urodziny swojego malucha tylko z rodziną i chcesz zorganizować małą i intymną imprezę, wystarczy, że przygotujesz coś do jedzenia, co naprawdę lubisz, przygotujesz ulubione jedzenie malucha i kupisz kilka urodzinowych czapeczek.

6. Rodzinna wycieczka

Jeśli nie chcesz organizować przyjęcia urodzinowego, ale chcesz spędzić ten dzień w szczególny sposób, możesz zorganizować rodzinną wycieczkę do miejsca, o którym marzysz od dłuższego czasu, lub do miejsca przeznaczonego specjalnie dla dziecka.