Jak co roku żyrardowska Policja wraz z przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Żyrardowie wzięła udział w happeningu zorganizowanym przy jednym z przejść dla pieszych w mieście. "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie. Aby walczyć z tym zjawiskiem żyrardowscy policjanci już po raz kolejny przygotowali akcję profilaktyczną - Kierowco! Nie polujemy na zebrach!!!

Mimo tego, że podczas happeningu dotykamy jednego z najpoważniejszych problemów, kampania jest realizowana w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”. Główna jej postać to ZEBRA, w języku potocznym będąca synonimem przejścia dla pieszych i właśnie ona, jako symbol została wykorzystana w przekazie policjantów. Jest ona widoczna na naklejkach i zawieszkach przekazywanych kierującym, jak i na banerach, które z całą pewnością jeszcze nie raz będzie można zobaczyć.

 

Tym razem mundurowych wsparły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Żyrardowie. Najmłodsi wyszli na plac Jana Pawła II wraz ze swoimi opiekunami ubrani w kamizelki odblaskowe, wraz ze swoimi rysunkami i banerami, aby podkreślić i uwidocznić dzisiejszą akcję „Zebra”.

 

Autor: sierż. Julia Szczygielska

Pliki do pobrania

  • 2.71 MB