Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Mieszkańcy Wiskitek udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy audi. 18-latek prowadził samochód mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwa kara finansowa.

Dyżurny żyrardowskiej policji został poinformowany o tym, że w miejscowości Podoryszew znajduje się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze szybko pojawili się na miejscy i ustalili świadków zdarzenia, którzy wskazali mężczyznę, który kierował pojazdem i może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali wskazanego przez świadków 18-latka i sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że młody kierowca ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na 3 lata oraz wpłata 5.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Opisane konsekwencje są bardziej rygorystyczne wobec kierujących, którzy byli uprzednio skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

 

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk