Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek po południu. W Guzowie w stawie utopił się 51-letni mieszkaniec gminy Sochaczew.

W piątek tuż po południu w Guzowie utopił się 51-letni mieszkaniec gm. Sochaczew. Mężczyzna wędkował przy tutejszym stawie „szpital”. O zaistniałej sytuacji dyżurnego żyrardowskiej komendy poinformował inny wędkarz, który na brzegu zauważył telefon, buty i wędkę. Zaniepokoił go fakt, że przy stawie nie ma innego wędkarza, do którego mogłyby należeć te rzeczy. Na miejscu działania prowadzili policjanci oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, którzy przeszukiwali zbiornik wodny. Po kilku godzinnych poszukiwaniach w wodzie znaleziono ciało mężczyzny.

Miniony weekend bez wątpienia sprzyjał do wypoczywania nad wszelkimi zbiornikami wodnymi i rzekami. Pamiętajmy o bezpieczeństwie: nie wchodźmy do wody rozgrzani, szok termiczny jest powodem wielu tragedii, pamiętajmy, że spożywanie alkoholu wyklucza wchodzenie do wody, zbyt często prowadzi to do utonięć, nie przeceniajmy własnych możliwości, może się okazać, że brzeg jest za daleko, nie wchodźmy do wody, gdzie jest nierozpoznane dno, opiekujmy się dziećmi, które najczęściej podczas zabawy w wodzie zapominają o ostrożności i korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk.Autor: st. sierż. Monika Michalczyk