Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Do 2 lat więzienia grozi 25-letniemu właścicielowi opla, który za kierownicę wsiadł nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu, uderzył dwa pojazdy prawidłowo zaparkowane, odjechał z miejsca zdarzenia i kontynuował jazdę. Kierowco prócz konsekwencji prawnych, ponosisz również odpowiedzialność za zdrowie i życie innych. Dlatego nigdy nie warto wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W piątkowe popołudnie dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Z informacji wynikało, że w Żyrardowie na ul. Łukasińskiego, kierowca opla uderzył w zaparkowane przy posesji samochody, a następnie pozostawiając tablicę rejestracyjną odjechał z miejsc zdarzenia.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili tę informację. Świadkowie zdarzenia nagrali jak srebrny opel odjeżdża z uszkodzonym przednim zderzakiem i bez przedniej tablicy rejestracyjnej. Policjanci zabezpieczyli ślady i niezwłocznie udali się w poszukiwaniu sprawcy zdarzenia.

Podczas patrolowania ulic druga załoga funkcjonariuszy została poinformowana, że na terenie gminy Wiskitki 24-letni mieszkaniec Żyrardowa jedzie za kierowcą, który swoim zachowaniem wzbudza podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce i zatrzymali do kontroli 25-letniego kierowcę opla. Już po chwili okazało się, że kierowca ten ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu i że to właśnie on uderzył w zaparkowane na ul. Łukasińskiego samochody.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany, a jego pojazd w związku z uszkodzeniami oraz brakiem aktualnych badań technicznych odholowany na policyjny parking.

Sąd Rejonowy w Żyrardowie wobec kierowcy zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz nakazu powstrzymywania się od prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za te przewinienia grozi mu teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Za kierownicą jesteśmy odpowiedzialny za siebie i za innych użytkowników dróg. Każdy kierowca powinien przyjąć zasadę – nigdy nie jeżdżę po alkoholu. Nigdy też nie wsiadajmy za kierownicę, jeśli nie mamy pewności co do swojego stanu trzeźwości. To skrajna nieodpowiedzialność, za którą można zapłacić zdrowiem, a nawet życiem.

Autor: sierż. Monika Michalczyk