W minioną sobotę chwilę po godzinie 20 w rejonie skrzyżowania ulic Grójeckiej z Wschodnią w Mszczonowie doszło do zdarzenia drogowego. W skutek czego kierujący motocyklem trafił do szpitala.

W sobotni wieczór na terenie powiatu żyrardowskiego doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Przybyli na miejsce mszczonowscy policjanci udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu a następnie przekazali mężczyznę ratownikom medycznym. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika iż kierujący audi jadąc ulicą Wschodnią w Mszczonowie zatrzymał się na skrzyżowaniu, gdzie obowiązuje znak „STOP”. Jednak włączając się do ruchu prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Grójecką motocykliście. 21 – letni obywatel Ukrainy z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie została pobrana krew na zawartość alkoholu. Kierujący audi 44  - latek był trzeźwy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców, nie tylko motocyklistów o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. A młodym kierowcom przypominamy, że każdy z nas  ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników drogi jest ważniejsze od kilku emocjonujących chwil za kierownicą.

 

Autor: mł. asp. Emilia Wielorańska