Dzisiaj tuż przed godziną 7 na drodze powiatowej pomiędzy Radziejowicami a Korytowem doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Niestety, w wyniku zdarzenia śmierć poniosła kierująca renault. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do wypadku doszło na drodze powiatowej, na odcinku zalesionym pomiędzy Radziejowicami a Korytowem. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierująca fiatem 30-letnia obywatelka Ukrainy wykonując manewr wyprzedzania volkswagena doprowadziła do zderzenia czołowego z jadącym z naprzeciwka renault. Niestety, siła uderzenia była tak duża, że 51-letnia kierująca renault, pomimo reanimacji poniosła śmierć na miejscu.

Odcinek drogi, na której miało miejsce zderzenie został wyłączony z ruchu. Utrudnienia trwały kila godzin. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Technicy kryminalistyki i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczali materiały dowodowe, które pomogą odtworzyć przebieg tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.

Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować.

 

Autor: sierż. Monika Michalczyk