Alkogogle i narkogogle na pikniku w Radziejowicach. Policjanci pokazali skutki używek

Alkogogle i narkogogle na pikniku w Radziejowicach. Policjanci pokazali skutki używek

FOT. KPP w Żyrardowie

Podczas sobotniego pikniku „Święto Chleba” w Radziejowicach uczestnicy mogli sprawdzić, jak alkohol i środki odurzające zaburzają widzenie, koordynację oraz ocenę sytuacji. Stoisko profilaktyczne przygotowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie i dzielnicowy z Radziejowic.

Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie i codziennej służbie. Najmłodsi oglądali z bliska radiowóz oraz jego wyposażenie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się alkogogle i narkogogle. Dzięki nim uczestnicy mogli w praktyczny sposób przekonać się, jak używki wpływają na percepcję, koordynację ruchową i zdolność prawidłowej oceny sytuacji.

Policjanci przypominali także zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówili o zachowaniu pieszych i rowerzystów oraz o znaczeniu elementów odblaskowych po zmroku. Uczestnicy pikniku otrzymywali odblaski zwiększające ich widoczność.

Podczas spotkania można było również dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja do Policji. Funkcjonariusze przedstawiali wymagania stawiane kandydatom oraz możliwości związane ze służbą w formacji.

Takie spotkania pozwalają rozmawiać o zagrożeniach bezpośrednio z policjantami, a jednocześnie pokazują mieszkańcom, jak wygląda ich codzienna praca. Najbardziej wymowną częścią pikniku okazała się praktyczna prezentacja skutków alkoholu i narkotyków - zamiast samego ostrzeżenia uczestnicy mogli zobaczyć, jak szybko używki odbierają kontrolę nad własnym zachowaniem.

na podstawie: Policja Żyrardów.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Żyrardowie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.

Treści na stronie są opracowywane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji