Mieszkanka zatrzymała nietrzeźwego kierowcę - miał blisko 2 promile

Kobieta zabrała kluczyki i powiadomiła policję, gdy kierowca Mazdy zaparkował przy sklepie. Interwencja zapobiegła dalszej jeździe i skończyła się zatrzymaniem mężczyzny.
W sobotę wieczorem mieszkanka Żyrardowa zauważyła styl jazdy kierowcy Mazdy, który wskazywał na możliwe spożycie alkoholu. Gdy mężczyzna zjechał na parking przy sklepie, kobieta zabrała mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i powiadomiła policję.
Na miejsce przybyli funkcjonariusze. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 56-letni kierowca miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało też, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Do zdarzenia odniosła się Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie, która potwierdziła zatrzymanie i podkreśliła, że dzięki reakcji zgłaszającej udało się zapobiec potencjalnemu zagrożeniu na drodze. Policja dziękuje kobiecie za zdecydowaną postawę.
56-latek wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypomnieli o konieczności reagowania i zgłaszania podejrzeń o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu.
na podstawie: KPP w Żyrardowie.
Ostatnie Artykuły

Ponad 1,7 promila i zderzenie w Żyrardowie - policja zatrzymała kierowcę

Majówka pod policyjną lupą - te błędy mogą drogo kosztować

CPK otwiera pulę 1 mln zł na oddolne projekty i liczy na szybkie wnioski

Siostry Honoratki wróciły do Żyrardowa w nowej książce Marii Peczot

Dron nad Żyrardowem wyłapał ciężarówki - mandaty spadły od razu

Trójka szykuje wyjazd do Macedonii – 25 uczniów już po selekcji

CUS otwiera nabór do wsparcia. W Żyrardowie ruszył nowy projekt

Majówka w Muzeum Lniarstwa. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem i Industrialną Zagrodą

Majówka w Żyrardowie rozpisze trzy dni pełne ruchu, sztuki i flag

Majówka w rytmie tanga - Resursa szykuje taneczny wieczór

Baseny przy Farbiarskiej walczą o głosy w ogólnopolskim plebiscycie

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

