Potrącenie 76-latki na przejściu. Policja apeluje o ostrożność
Wczoraj na ulicy Marii Nietrzebki doszło do poważnego wypadku drogowego, w wyniku którego 76-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach.

Okoliczności zdarzenia drogowego na ulicy Marii Nietrzebki

Wczoraj, około godziny 14:40, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód osobowy. Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu, kierujący skodą, wyjeżdżając z posesji, potrącił 76-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię. W wyniku zdarzenia, poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Na szczęście, kierujący pojazdem był trzeźwy, co potwierdziły przeprowadzone badania.

Działania policji i prowadzone postępowanie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej, prowadzą w tej sprawie postępowanie. Celem śledztwa jest dokładne wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia oraz ustalenie, czy doszło do naruszenia przepisów ruchu drogowego przez którejkolwiek ze stron. Śledczy będą analizować zapis monitoringu, przesłuchiwać świadków oraz przeprowadzać wszelkie niezbędne czynności dochodzeniowe.

Apel policji o ostrożność na drogach

W związku z tym tragicznym zdarzeniem, żyrardowska policja po raz kolejny apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach. "Relacje kierowca - pieszy mają bardzo szczególną rolę. Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety to piesi ponoszą największe skutki – w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans" – przypominają funkcjonariusze.

Kierowcy powinni pamiętać o dostosowywaniu prędkości do panujących warunków drogowych oraz zachowywaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Z kolei piesi muszą stosować zasadę ograniczonego zaufania i upewniać się, że są widoczni dla nadjeżdżających pojazdów, zanim wejdą na jezdnię.

Wspólna odpowiedzialność za bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną odpowiedzialnością wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca i pieszy musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich działań. Policjanci podkreślają, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze mogą zapobiec wielu tragediom. Dbajmy o siebie nawzajem i pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować czyjeś zdrowie lub życie.

Apelujemy do mieszkańców naszego miasta o rozwagę i odpowiedzialność na drogach. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a nasze działania mogą uratować życie innych.


Na podst. Policja Żyrardów