Budowa ul. W. Witosa: zakończono pierwszy etap, rusza drugi
Prace nad ulicą Witosa nabierają tempa – zakończenie pierwszego etapu i rozpoczęcie drugiego! Nowo wybudowana ulica Witosa już cieszy oczy mieszkańców, a wkrótce ruszą prace nad kolejnym odcinkiem, co znacznie poprawi komfort jazdy.
  1. Zakończenie pierwszego etapu budowy ulicy Witosa
  2. Prace budowlane obejmowały jezdnię, chodniki i oświetlenie
  3. Nowe nasadzenia drzew i krzewów wzdłuż ulicy
  4. Rozpoczęcie drugiego etapu dofinansowanego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

W ostatnich miesiącach mieszkańcy mogą podziwiać nowo wybudowaną ulicę Witosa na odcinku od ulicy Ogińskiego do ulicy Marcowej. Efekty są imponujące – szeroka jezdnia, wygodne chodniki oraz nowoczesne oświetlenie to tylko niektóre z elementów, które przyciągają uwagę. Dodatkowo, wzdłuż ulicy nasadzono nowe drzewa i krzewy, co dodaje estetyki całemu projektowi.

Obecnie prowadzone są ostatnie prace związane z budową kanalizacji deszczowej na tym odcinku. Inwestycja, której wartość wynosi 10 762 500 zł, powinna zostać zakończona do końca czerwca. Przypomnijmy, że pierwszy etap budowy został dofinansowany ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a wykonawcą jest firma ROBOKOP Grzegorz Leonowicz.

W ramach prac wykonano jezdnię z nawierzchni bitumicznej, zjazdy do posesji, nowe oświetlenie oraz rozbudowę istniejącego. Po jednej stronie jezdni powstał chodnik, a po drugiej zabezpieczono teren pod przyszłą ścieżkę rowerową. W celu poprawy bezpieczeństwa i spowolnienia ruchu, dwa skrzyżowania – z ulicą Szymanowskiego i ulicą Przybysz – zostały wyniesione. Przestrzeń między chodnikiem a jezdnią wypełniły róże, berberysy oraz młode lipy.

Jednak to nie koniec prac nad ulicą Witosa. Przed nami budowa kolejnego odcinka, od ulicy Marcowej do ulicy Północnej. Zakres prac obejmuje wykonanie jezdni bitumicznej, chodników, poboczy, zjazdów, założenie zieleńców, budowę kanału technologicznego oraz przebudowę i budowę nowego oświetlenia ulicznego. Dodatkowo, na skrzyżowaniach z ulicą Dolną i ulicą Chłodną powstaną wyniesione skrzyżowania, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa.

Drugi etap rozbudowy ulicy Witosa będzie realizowany z dofinansowania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą, po czym rozpoczną się prace budowlane. Cała inwestycja ma na celu poprawę komfortu mieszkańców oraz usprawnienie komunikacji drogowej w naszym mieście.


Wg inf z: Urząd Miasta Żyrardowa