Otwarcie zrewaloryzowanego Kantoru i nowej siedziby Urzędu Miasta w piątek
W najbliższy piątek mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w uroczystym otwarciu odrestaurowanego budynku Kantoru, który stanie się nową siedzibą Urzędu Miasta. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie wielu znamienitych gości i będzie okazją do zapoznania się z efektami prac rewaloryzacyjnych.
  1. Oficjalne otwarcie Kantoru w piątek o godz. 14.00
  2. Zwiedzanie dla mieszkańców w sobotę w godz. 16.00-18.00
  3. Wystawy fotograficzna i malarska dostępne na piętrach budynku
  4. Nowa siedziba Urzędu Miasta dostępna od poniedziałku

W piątek o godzinie 14.00 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia odnowionego budynku Kantoru, który stanie się nową siedzibą Urzędu Miasta. W wydarzeniu wezmą udział parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, konserwatorzy zabytków oraz reprezentanci firmy odpowiedzialnej za rewaloryzację.

W sobotę, w godzinach od 16.00 do 18.00, mieszkańcy będą mieli okazję zwiedzić zrewaloryzowany budynek. To doskonała okazja, by zobaczyć, jak Kantor zmienił się na przestrzeni lat oraz jakie prace zostały wykonane, by przywrócić mu dawny blask.

Warto zwrócić uwagę na dwie wyjątkowe ekspozycje. Na pierwszym piętrze będzie można zobaczyć wystawę fotograficzną „Kantor wczoraj i dziś”, a na drugim piętrze wystawę prac malarskich lokalnej artystki, Danuty Rex. Te unikalne wystawy z pewnością przyciągną miłośników sztuki i historii.

W prawym skrzydle budynku, od strony ul. Armii Krajowej, mieści się Multimedialny Ośrodek Tradycji i Edukacji Kulturalnej MOTEK. To miejsce, które z pewnością zainteresuje wszystkich odwiedzających, oferując nowoczesne podejście do edukacji kulturalnej.

Ze względu na piątkową uroczystość oraz konieczność zakończenia przeprowadzki Urzędu Miasta, w dniu 21 czerwca urząd będzie czynny tylko do godziny 14.00. Kasa oraz Biuro Obsługi Klienta będą tego dnia zamknięte. Dodatkowo, parking przy Kantorze będzie niedostępny od wczesnych godzin porannych do godziny 16.00. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Od poniedziałku, 24 czerwca 2024 roku, Urząd Miasta będzie funkcjonował w nowej siedzibie przy ul. Limanowskiego 44. Zapraszamy mieszkańców do odwiedzenia odnowionego budynku Kantoru.


Urząd Miasta Żyrardowa