Policja i motocykliści w akcji „Zmieścimy się Wszyscy” w Mszczonowie
Policjanci i motocykliści ramię w ramię dla bezpieczeństwa na drogach! W Mszczonowie odbyła się akcja "Zmieścimy się Wszyscy", której celem było podniesienie świadomości kierowców na obecność jednośladów.
  1. Współpraca Mszczonowskiego Klubu Motocyklowego „Dusze Mazowsza” z policją.
  2. Zasady bezpiecznej jazdy i wzajemnego szacunku na drodze.
  3. Dystrybucja naklejek dla kierowców promujących ostrożność.
  4. Porady dla kierowców i motocyklistów, jak unikać wypadków.

W sobotę, w Mszczonowie, odbyła się edukacyjna inicjatywa, która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Podczas akcji, której współorganizatorem był lokalny klub motocyklowy „Dusze Mazowsza”, motocykliści i funkcjonariusze policji zwracali uwagę na konieczność ciągłej obserwacji luster wstecznych. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Mszczonowie, podkom. Adam Ceremuga oraz Prezes Klubu, Mariusz Dąbrowski, osobiście angażowali się w rozmowy z kierowcami.

Kampania "Zmieścimy się Wszyscy" przypominała o kluczowych zasadach, które powinny przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Warto wspomnieć, że każdy kierowca mógł otrzymać specjalną naklejkę na tylną szybę swojego pojazdu, która jest przypomnieniem o konieczności zwracania uwagi na motocykle.

W ramach akcji poruszono także tematykę odpowiedzialnego prowadzenia pojazdów. Podkreślono, że droga nie jest tor wyścigowy, a ostrożność i przewidywanie sytuacji na drodze może uratować życie. Motocykliści, dzięki swojej zwrotności i mniejszym gabarytom, często są mniej widoczni dla kierowców samochodów, dlatego tak ważne jest, aby każdy uczestnik ruchu drogowego był maksymalnie skoncentrowany na drodze i otoczeniu.

Ponadto, zwrócono uwagę na konieczność używania kierunkowskazów i lusterka wstecznego, co jest podstawą bezpiecznego manewrowania na drodze. Apeluje się również o wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zachowanie ostrożności i wzajemny szacunek na drodze to podstawowe zasady, które każdy kierowca i motocyklista powinien mieć zawsze na uwadze. Niech przypomnienie z Mszczonowa, że wszyscy zmieścimy się na drodze, stanie się dla nas wszystkich motywacją do bycia bardziej uważnymi i odpowiedzialnymi na drodze.


Policja Żyrardów