Sprawca kradzieży puszki z datkami dla fundacji ratującej zwierzęta ustalony
Niecodzienna kradzież w Żyrardowie wstrząsnęła lokalną społecznością - złodziej puszki z datkami na pomoc zwierzętom w rękach policji. Czy sprawiedliwości stanie się zadość?
  • 38-letni mężczyzna odpowiedzialny za kradzież puszki z datkami.
  • Straty oszacowano na 1500 zł - pieniądze miały wspomóc fundację ratującą zwierzęta.
  • Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcy Żyrardowa jeszcze długo będą pamiętać o nietypowym akcie przestępczym, który wydarzył się na terenie ich miasta. Zuchwała kradzież puszki z datkami, przeznaczonymi na szczytny cel jakim jest ratowanie zwierząt, wstrząsnęła lokalną społecznością. Przestępstwo to nie tylko okradło fundację z cennych środków finansowych, ale również naruszyło zaufanie i poczucie wspólnoty wśród mieszkańców.

Skuteczna praca funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Wiskitkach doprowadziła do szybkiego ustalenia sprawcy. Mężczyzna, mający 38 lat, został zidentyfikowany jako osoba odpowiedzialna za ten czyn. Ten mieszkaniec gminy Wiskitki, w sobotę 3 lutego, odważył się wejść na teren stacji paliw i zabrać z lady puszkę zawierającą pieniądze przeznaczone na pomoc niewinnym stworzeniom.

Wartość skradzionych środków finansowych oszacowano na około 1500 zł. Kwota ta, choć może wydawać się niewielka, dla fundacji z pewnością miała niebagatelne znaczenie. Pieniądze te mogłyby zapewnić schronienie, jedzenie lub leczenie dla wielu potrzebujących zwierząt.

Przestępca wychodząc z miejsca zdarzenia, najprawdopodobniej nie zdawał sobie sprawy, że jego działania zostaną tak szybko wykryte i że czeka go surowa kara. Wobec 38-latka zostały postawione zarzuty dokonania kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego postępek, będący próbą okradzenia tych, którzy nie mają głosu, aby bronić się sami, z pewnością zostanie oceniony przez wymiar sprawiedliwości.

Cała sprawa jest przestrogą dla wszystkich, przypominając o konsekwencjach, jakie niesie za sobą lekceważenie prawa oraz o tym, że każdy czyn, niezależnie od motywów, zostaje rozpatrzony w świetle prawa. Mieszkańcy Żyrardowa mogą czuć się bezpieczniej, wiedząc, że ich lokalna policja czuwa nad porządkiem i sprawiedliwością w ich społeczności.


Wg inf z: Policja Żyrardów