Żyrardowscy policjanci oddali hołd funkcjonariuszom z garnizonu dolnośląskiego, asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu i asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi, którzy wypełniając do końca słowa roty ślubowania policyjnego zginęli na służbie w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy. Wczoraj (5.12) o godz. 17 w symbolicznym geście w całym kraju zawyły policyjne syreny. Cześć Ich pamięci!

Asp. szt. Daniel Łuczyński i asp. szt. Ireneusz Michalak, funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna odeszli od nas w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjantów. Daniel i Ireneusz wypełnili tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania...

W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. Na zawsze w naszych sercach pozostaną pomocni i gotowi poświęcić każdemu swój czas. Daniel i Ireneusz odeszli od nas pozostawiając w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nimi pracowali, w głębokim żalu.

Wczoraj o godz. 17:00 w całej Polsce zawyły syreny. W ten sposób służby mundurowe oddały hołd dwóm policjantom, którzy zginęli na służbie.

Przed Komendą Powiatową Policji w Żyrardowie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie wraz z kadrą kierowniczą Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie oddali hołd poległym na służbie asp. szt. Danielowi Łuczyńskiemu i asp. szt. Ireneuszowi Michalakowi. Cześć Ich pamięci!