Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali 21-letniego mężczyznę, podejrzanego o liczne kradzieże sklepowe. Za przestępstwo z art. 278 § 1 k.k. grozi mu do 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu żyrardowscy policjanci wykonując czynności służbowe na terenie miasta, zauważyli 21-letniego mężczyznę, który był podejrzewany o wielokrotne kradzieże. Sprawne działanie policjantów Wydziału Kryminalnego doprowadziły do zatrzymania sprawcy. Jak się okazało młody mężczyzna miał przy sobie artykuły sklepowe, pochodzące z kradzieży, której dokonał chwilę wcześniej w sklepie odzieżowym. Policjanci w toku wykonywanych czynności ustalili skąd pochodzą skradzione przedmioty, dzięki czemu skradzione mienie wróci do sklepu.

Ponadto w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna, jest osobą poszukiwaną przez organy ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże.
21-letni mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, do których przyznał się. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Julia Szczygielska