Usg jamy brzusznej w Rex Medica - szybko i bez kolejek

Rex Medica jest to renomowany punkt, w którym pacjenci mogą skorzystać z konsultacji neurologicznych, neurochirurgicznych oraz ortopedycznych. Ponadto w tym jednym miejscu wykonywane są różnego typu zabiegi. Dla maksymalnej wygody pacjentów istnieje możliwość przeprowadzenia rezonansu oraz badań USG, RTG i EMG. Wszystkie z nich wykonywane są na światowej klasy sprzętach, dzięki czemu jakość badania jest bardzo przejrzysta.

USG brzucha w Rex Medica Warszawa

W placówce Rex Medica w Warszawie wykonywane są badania USG brzucha na świetnej jakości sprzęcie. Tego typu badania jak ultrasonografia jamy brzusznej pozwalają ocenić stan narządów znajdujących się w obrębie jamy brzusznej, między innymi: trzustkę, nerki, drogi żółciowe, a także wątrobę. Takie badanie sprzyja wykryciu różnych schorzeń na przykład: stanów zapalnych otrzewnej, torbieli czy różnego rodzaju uszkodzeń po urazach. Badania USG jamy brzusznej polega na poruszaniu głowicą aparatu po brzuchu chorego. Osoba diagnozowana znajduje się w pozycji leżącej. Warto zaznaczyć, że badanie jest bezbolesne, a jego wykonanie zajmuje dosłownie chwilę. Badanie USG jest wstępem do bardziej szczegółowych badań diagnostycznych. W Rex Medica badanie wykonywane jest przez lekarza, a jego wynik znany jest tuż po zakończeniu ultrasonografii.

Kiedy zalecane jest wykonanie badania USG brzucha? 

Badanie USG brzucha zleca lekarz i powinno być wykonane przez specjalistę. Tego typu badanie jest wykonywane przy:

  • podejrzeniu dysfunkcji organów
  • dla oceny występujących torbieli,
  • zmian nowotworowych,
  • przy stanach zapalnych otrzewnej
  • przy złogach zgromadzonych w drogach moczowych
  • w sytuacji uszkodzenia wątroby,
  • by ocenić stan narządów po urazach lub wypadkach
  • w sytuacji zajścia lub podejrzenia ciąży
  • by ocenić budowę narządów oraz ich ewentualne anomalie.

Wskazaniami do zlecenia wykonania USG jamy brzusznej są długotrwałe zaparcia lub biegunki, przewlekłe kolki u dzieci, wystąpienie żółtaczki, przy urazach jamy brzusznej, w sytuacji powiększenia obwodu brzucha oraz napięcia występującego w jamie brzusznej, które jest wyczuwalne podczas badania. Ponadto tego typu badanie wykonuje się przy obrzękach, tętniakach, a także chorobach układu krążenia.

Ultrasonografia w Rex Medica w Warszawie

Ultrasonografia jest to bardzo popularne badanie z zakresu diagnostyki wielu urazów i potencjalnych chorób. Samo wykonanie badania zajmuje dosłownie kilka minut i jest bezpieczne oraz całkowicie bezbolesne. W Rex Medica jest ono wykonywane przez specjalistów, na certyfikowanych i renomowanych urządzeniach. W placówce na tego typu badanie nie jest wymagane skierowanie od lekarza i dużym atutem jest otrzymanie opisu badania w trakcie wizyty. Ponadto warto wspomnieć, że posiadany sprzęt w Rex Medica jest z pełnym zestawem, dzięki czemu istnieje możliwość uzyskania obrazów stawów tkanek miękkich, a także istnieje możliwość wykonania badania ultrasonograficznego dopplerowskiego. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania badania USG jamy brzusznej.