Dzielnicowi z Miasta i Gminy Mszczonów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych podjęli wspólne działania profilaktyczne aby uświadamiać młodzież o uzależnieniach behawioralnych. W szczególności dzieci i młodzież to grupy, które często wolą środowisko wirtualne od tego rzeczywistego, dlatego też to właśnie oni są najbardziej narażeni na uzależnienia od gier komputerowych, telefonów, tabletów itp.

Dzielnicowi asp. szt. Sławomir Zieliński i sierż. Patrycja Sochacka przeprowadzili warsztaty tematyczne, dotyczące uzależnień behawioralnych w szkołach podstawowych i średnich na terenie gminy i miasta Mszczonów.

Po przeprowadzonych zajęciach zaproszono uczetników do udziału w konkursie „Jak możemy spędzać wolny czas po szkole bez korzystania z komputera, gier komputerowych i telefonu?”. Uczniowie, z klas I-V, mieli za zadanie stworzyć tematyczną pracę plastyczną dowolną techniką. Natomiast uczniowie klas VI-VIII i wychowankowie szkół średnich pisali wypracowania, będące odpowiedzią na pytanie postawione w tytule konkursu. Na podziw zasługuje fakt, że do konkursu przystąpili wychowankowie wszystkich, lokalnych szkół podstawowych, a także Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mszczonowie.
Przed jury stało nie lada wyzwanie, ponieważ musieli dokonaż wyboru najlepszych prac. Ostatecznie udało się jednak wyłonić najlepszych autorów, którym nagrody wręczali dzielnicowi Patrycja Sochacka i Sławomir Zieliński wraz z członkami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mszczonowie.   – Jadwigą Laskowską, Barbarą Ciszewską i Zdzisławem Banasiakiem.
O to lista zwycięzców, którzy swoje zasłużone trofea odbierali podczas szkolnych uroczystości.
Szkoła Podstawowa w Mszczonowie:
I miejsce (hulajnoga) – Mateusz Nowis, Iga Makowska, Patrycja Salamon, Julia Pawluk, Jan Szymczak, Dominika Kowalczyk, Nadia Markus, Maja Osial i Iryna Lutskova
II miejsce (zestaw gier planszowych) – Oskar Wójcik, Jagoda Walczak, Julia Szymańska, Lena Błażejczyk, Hanna Pielińska, Julia Popczyk, Gabriela Rzążewska i Martyna Ruszkowska
III miejsce (piłka Mistrzostw Świata) – Nadia Ogórek, Ola Wierzbicka, Zuzanna Dródź, Szymon Sadowski, Agata Karpińska, Bartek Orzechowski, Patrycja Milczarska, Natalia Milczarska, Antoni Czarnecki i Michał Świder.
Szkoła Podstawowa we Wręczy:
I miejsce (hulajnoga) – Weronika Lipińska
II miejsce (zestaw gier) – Julia Wylezińska
III miejsce (piłka) – Cyprian Chojecki
Szkoła Podstawowa w Bobrowcach:
I miejsce (hulajnoga) – Adam Wnuk
II miejsce (zestaw gier) – Jakub Łasica
III miejsce (piłka) – Wojciech Witecki
Szkoła Podstawowa w Osuchowie:
I miejsce (hulajnoga) – Cezary Kok i Sofiya Didych
II miejsce (zestaw) – Karolina Czarnecka
III miejsce (piłka) – Wojciech Jankowski
Szkoła Podstawowa w Piekarach:
I miejsce (hulajnoga) – Agata Sadkowska i Maja Strzelecka
II miejsce (zestaw gier) – Miriam Kowalczyk i Michał Gronkiewicz
III miejsce (piłka) – Oliwier Urbaniak
Szkoła Podstawowa w Lutkówce
I miejsce (hulajnoga) – Amelia Adamczyk i Wiktoria Bulińska
II miejsce (zestaw gier) – Patrycka Boczkowska i Zuzanna Pietrzak
III miejsce (piła) – Ignacy Penczonek
Liceum Ogólnokształcące w Mszczonowie:
I miejsce (rower) – Natalia Wister
II miejsce (gra planszowa) – Mateusz Bielawski
Zespół Szkół w Mszczonowie:
I miejsce (rower) – Nikola Siedlecka
II miejsce (gra planszowa) – Paulina Siedlecka
 

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom. :)

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk