Co powinien zawierać wniosek o upadłość konsumencką? Jak go złożyć?

Jeśli masz dużo długów, których nie jesteś w stanie spłacić, jednym z najlepszych pomysłów jest złożenie wniosku o upadłość konsumencką. Proces ten pozwoli Ci uporządkować zobowiązania, a czasem poskutkuje częściową ich redukcją. Aby wniosek został rozpatrzony, trzeba napisać go poprawnie. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Co powinien zawierać wniosek o upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka to rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Jest ona możliwa w przypadku, gdy osoba popadła w długi w sposób niezawiniony. Sytuacją, w której sąd może odrzucić wniosek o upadłość, jest rażące niedbalstwo dłużnika i podejrzenie, że zaległości w spłatach wynikają z jego złej woli – jednak od czasu pandemii przepisy zmieniły się, i sądy nie sprawdzają już powodu, dla którego osoba wnioskująca popadła ma długi. Mimo to odpowiednio napisany wniosek jest niezwykle ważny. Jeśli samemu nie jesteś pewien, jak wypełniać pisma urzędowe, wniosek o upadłość konsumencką w Warszawie złożysz dzięki pomocy prawnika. Odpowiednia kancelaria pomoże Ci przygotować dokument, który będzie uargumentowany w dobry sposób i spełniać będzie wszystkie wymogi formalne.
Co powinno znaleźć się we wniosku o upadłość konsumencką? Przede wszystkim opis aktualnej sytuacji i powód, dla którego chcemy być w procesie upadłości. Jeśli chodzi o kwestie formalne, wniosek powinien zawierać oznaczenie sądu, do którego skierowana jest sprawa, dane formalne dłużnika, żądanie wniosku (czyli merytoryczny powód, dla którego decydujemy się na ogłoszenie upadłości), aktualny wykaz majątku, a także spis wierzycieli. Wniosek należy wypełnić skrupulatnie i nie pomijać żadnych danych,

Jak złożyć wniosek o upadłość konsumencką w Żyrardowie?

Żyrardów to niewielkie miasto usytuowane w odległości około 50 kilometrów od Warszawy. Oczywiście znajdują się tutaj kancelarie, zajmujące się prawem upadłościowym, które łatwo możesz znaleźć w Internecie. Korzystając z usług firmy w mieście oddalonym od stolicy, możesz liczyć na konkurencyjne ceny, jednak warto zaznaczyć, że dużo większy wybór firm jest właśnie w Warszawie. Warto zrobić dobry research i znaleźć kancelarię, która spełni nasze oczekiwania – dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług adwokata Michała Hajduka, który ma wieloletnie doświadczenie w kwestiach dotyczących prawa upadłościowego.

Kto może pomóc nam w złożeniu wniosku o upadłość konsumencką?

Wniosek o upadłość konsumencką składamy do sądu i teoretycznie możemy to zrobić sami, jednak warto mieć świadomość, że proces upadłościowy jest dość skomplikowany, dobrze jest więc mieć pomoc na każdym etapie sprawy. Upadłość składa się z kilku etapów – najpierw przedstawiany jest nowy plan spłaty, następnie szuka się pieniędzy na pokrycie długu w majątku dłużnika, dopiero w ostateczności możliwa jest redukcja lub umorzenie rat. Dlatego też, jeśli chcemy ogłosić upadłość konsumencką, warto skontaktować się z jedną z kancelarii, oferujących pomoc w tym zakresie. Z pomocą specjalisty, przejdziesz cały proces bez szwanku i rozpoczniesz nowe życie bez długów.