Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Wiskitkach zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego na terenie gminy. 38-letnia kierująca oplem miała ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do hasła "JADĘ - NIE PIJĘ!".

W miniony weekend policjanci Posterunku Policji w Wiskitkach podczas patrolu zauważyli opla w rejonie miejsca, w którym często dochodzi do zaśmiecania. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zatrzymał się od razu, a dopiero wtedy, gdy wjechał na własne podwórko. Podczas kontroli okazało się, że pojazdem kierowała 38-letnia kobieta, której kilka lat wcześniej zatrzymano prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem i tym razem wykazało u kobiety ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeżeli jednak sprawca już wcześniej był prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie stanowi pijany kierowca na drodze.

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk