Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W piątek tuż przed godziną 16 na terenie gminy Mszczonów doszło do wypadku drogowego. Uczestniczyło w nim sześć pojazdów, w tym trzy ciężarowe. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci wraz z innymi służbami, a odcinek drogi od ronda z drogą nr 719 do ronda z trasą na Wręczę został zablokowany

Informację o karambolu na drodze krajowej nr 50, w którym uczestniczyło sześć pojazdów dyżurny żyrardowskiej policji otrzymał kilka minut przed godziną 16. Natychmiast na miejsce wypadku zostały wysłane policyjne patrole, a także załogi straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego. Odcinek drogi od ronda z drogą nr 719 do ronda z drogą na Wręczę była zablokowana przez kilka godzin. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca dafa nie zachowując bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego uderzył w mana, a następnie w bariery energochłonne. W skutek impetu uderzenia man staranował kolejne cztery pojazdy. Wszystkich uczestników zdarzenia przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że każdy w uczestników był trzeźwy. W tym zdarzeniu tylko jedna osoba została ranna w związku z czym została przewieziona do szpitala.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza o dostosowanie odpowiedniej prędkości do aktualnych warunków na drodze. Padający deszcz sprawia, że nawierzchnia, po której poruszają się pojazdy staje się mokra i śliska. Konsekwencją tego jest dłuższa i bardziej niebezpieczna droga hamowania, szczególnie, gdy prędkość pojazdu jest niebezpiecznie wysoka. Nie zapominajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzających nas pojazdów. Jest to taka odległość, dzięki której w chwili gwałtownego hamowania mamy zapas wolnego miejsca i nie najedziemy na tył pojazdu jadącego przed nami. Sprawdzajmy na bieżąco również komunikaty meteorologiczne, w których dla każdego województwa podawane są specjalne ostrzeżenia I, II i III stopnia, dotyczące niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Wyposażeni w te niezbędne informacje, dostosowując prędkość z jaką się poruszamy do aktualnych warunków, a przede wszystkim przestrzegając przepisów drogowych dojedziemy bezpiecznie do celu.

 

Autor: st. sierż. Monika Michalczyk