Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Policjanci z żyrardowskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kolejnych mieszkańców powiatu żyrardowskiego, którzy wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością i kierowali swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Około godziny 19.00 policjanci z żyrardowskiej drogówki patrolując ulice miasta zauważyli, że kierujący mercedesem popełnia wykroczenie, które polegało na omijaniu pojazdu tuż przed przejściem dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Podczas legitymowania od 26-latka mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami oraz dowód rejestracyjny, ponieważ pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Kolejny skrajnie nieodpowiedzialny kierujący, to 23 – letni obywatel Ukrainy, który kierował samochodem osobowym. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Mszczonowie. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w swoim organizmie pół promila alkoholu.


Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie apelują, aby nie wsiadać za kierownicę, jeśli nie mamy pewności, że jesteśmy trzeźwi.


Po raz kolejny przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

sierż. Monika Michalczyk