Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wakacje dopiero przed nami, ale z uwagi na dobrą aurę już teraz apelujemy do rodziców, by zadbali o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i zwracali uwagę na to jakimi pojazdami poruszają się ich pociechy. Przypominamy, że aby kierować takim pojazdem, jak motorower, czy quad wymagana jest karta AM, którą zdaje się w WORD. Tego rodzaju pojazdami możemy kierować dopiero po ukończeniu 14 roku życia! Bądźmy odpowiedzialnymi rodzicami.

Quad, czy też motorower to coraz bardziej popularny pojazd. Jest chętnie fundowany w formie prezentów dla dzieci na wszelkiego rodzaju okazje. Kupno tego kosztownego podarunku wymaga jednak przemyślenia. Rodzice nie zdają sobie sprawy jak  duże zagrożenie mogą nieść ze sobą takie pojazdy i kupują je nawet kilkuletnim dzieciom nie zwracając uwagi na brak uprawnień, czy też kasku ochronnego.

Takie zachowanie nie można nazwać inaczej jak skrajną nieodpowiedzialnością.  Pamiętajmy, że aby doszło do tragedii na takim pojeździe, jak skuter czy quad, wcale nie trzeba jechać szybko. Osoba nie posiadająca uprawnień, a więc nie znająca przepisów ruchu drogowego wystarczy, że nie zastosuje się do znaku A-7 mówiącym o ustąpieniu pierwszeństwa i wyjedzie z drogi podporządkowanej pod samochód. Skutki takiego zdarzenia są łatwe do przewidzenia.  Pamiętajmy, że ułamek sekundy decyduje o tragedii.

Pamiętajmy, że aby dobra pogoda i prezenty kojarzyły się wyłącznie z dobrymi wspomnieniami, a nie tragedią zachowajmy szczególny nadzór  nad swoimi pociechami podczas poruszania się na tego rodzaju pojazdach.

MM