Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Jak wykorzystać wygasłe domeny do pozycjonowania

Własne zaplecze to jedna z zasadniczych metod link buildingu. Są to strony internetowe na których umieszczamy linki do strony pozycjonowanej. Im więcej wysokiej jakości backlinków dostanie nasza strona, tym lepiej dla jej pozycji w wyszukiwarce. Budowanie zaplecz to działanie, które możemy zlecić agencji SEO, lub też zrobić samemu.

Jednym z czynników działających na wartość zaplecza jest jakość jego podlinkowania. Domena kilkuletnia, mocno podlinkowana z ciekawych miejsc to miejsce potencjalnie bardzo mocnego linku. 

Można pozyskać nowa domenę a następnie, po zbudowaniu strony, linkować ją. Plusem jest to, że mamy władzę nad podlinkowaniem takiej witryny. Pewnym minusem jest czas, zanim domena nabędzie większej mocy, natomiast tak naprawdę prawdopodobnie już jakąś moc ma od samego początku. Oczywiście linkowanie to również jakiś koszt. 

Można w sprawie domeny pod zaplecze pójść drogą na skróty. Istnieje możliwość kupowania domen których poprzedni właściciele nie opłacili na następny okres abonamentowy. W tej grupie domen można odnaleźć wieloletnie domeny, nader dobrze podlinkowane i spełniające jeszcze inne kryteria. 

Są temu specjalistyczne serwisy. Jednym spośród takich serwisów jest expireddomain.net. Jest toż serwis, który za darmo daje naprawdę duże możliwości szukania domen wygasłych. Można ustawiać swoje kryteria, między innymi takie jak obecność danej frazy w nazwie domeny, żądaną końcówkę, ilość odsyłaczy prowadzących do domeny, ilość domen czy IP z jakich domena jest linkowana i mnóstwo innych. 

Jak można zastosować takie domeny oprócz zbudowania na nich zaplecza? Można zastosować przekierowanie 301. Wówczas wszystkie linki kierujące do takiej przejętej domeny są przekierowywane na swoją stronę docelową. 

Natomiast przed ustawieniem przekierowania warto rozważyć postawienie na niej najpierw tematycznej strony a dopiero po pewnym czasie ustawić przekierowanie. 

Oczywiście należy umieć szukać dobre domen. Nie zawsze ogromnie wielka liczbę odnośników przychodzących oznaczać może iż mamy do czynienia z domena wartościową pod kątem SEO, bardzo niejednokrotnie jest przeciwnie – duże ilości backlinków mogą oznaczać, iż jesteśmy do czynienia z domeną, w której był spam. 

Chcąc zweryfikować dodatkowo domenę, która może dobrze wyglądać pod kątem profilu odnośników albo wieku, można a nawet należy skorzystać z serwisu archive.org. Pozwala on po prostu zobaczyć co tak niewątpliwie było w tej domenie.

Podsumowując. Posiadanie zaplecza z pewnością pomoże Twojej witrynie rankować wyżej. Jeżeli nie czujesz się na siłach aby samemu prowadzić link building dla swojej witryny, zleć takie działania agencji SEO.