Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Ponad 2,5 promila alkoholu stwierdzono w organizmie kierowcy mercedesa, który uderzył w 10 zaparkowanych przy drodze samochodów. Na szczęście ucierpiały jedynie pojazdy.

Do kolizji doszło wczoraj, kilka minut po godz. 9, na drodze serwisowej w Radziejowicach - Parcel.  Jadący, w kierunku Mszczonowa, 52-latek tracąc panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze uderzając w zaparkowane samochody. Po uszkodzeniu 10 pojazdów, kierujący mercedesem próbował odjechać z miejsca zdarzenia, na szczęście świadkowie kolizji udaremnili mu to. Wezwani na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.  

52-latek został zatrzymany. Mężczyzna po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu nie tylko odpowiedzialność za spowodowanie kolizji, ale także utrata prawa jazdy za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu, a następnie wsiadanie „za kółko” stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości,
  • znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

Autor: sierż. Monika Michalczyk