Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Google Home, aplikacja dająca ci pełną kontrolę nad domem

Dom sterowany głosem to już nie marzenia o przyszłości, a rzeczywistość, która wkrótce będzie dostępna dla każdego, dzięki aplikacji Google Home. To inteligentna aplikacja, która umożliwia sterowanie różnorodnymi urządzeniami z pomocą telefonu lub głosu. Wystarczy zainstalować aplikacje i cieszyć się nowymi możliwościami. RTV Euro AGD przedstawia najważniejsze informacje.

RTV Euro AGD – pokazujemy możliwości aplikacji Google Home.

Aplikacja ta umożliwia sterowanie wszystkimi kompatybilnymi urządzeniami z poziomu telefonu. Świetnie radzi sobie z zarządzaniem pracą robota sprzątającego iRobot Roomba, pozwala na sterowanie światłem przy zamontowaniu inteligentnych żarówek i umożliwia podstawową obsługę telewizora. Aplikacja ta umożliwia również głosowe wyszukiwanie informacji, wysyłanie wiadomości, ustawienie budzika, przeliczanie waluty, wykonywanie połączeń i streamowanie multimediów ze smartfona na ekran telewizora. Sterowanie telefonem przy pomocy głosu jest bardzo przydatne, w różnych sytuacjach, jak np. jazda samochodem. Mimo że aplikacja daje wiele nowych możliwości, które są bardzo przydatne w codziennym życiu, to trzeba przyznać, że polska wersja jest mocno okrojona w stosunku do angielskiej. Dodatkowo sterowanie przy pomocy smartfona, nie dla każdego będzie wygodnym rozwiązaniem. Jednak trzeba pamiętać, że jest to wersja aplikacji, która stale się rozwija i ciągle zwiększa możliwości użytkownika.

Sterowanie głosem – RTV Euro AGD przedstawia głośnik Google Home.

Wymagający użytkownicy mogą zakupić głośnik, ale trzeba pamiętać, że jego obsługa odbywa się głównie przy pomocy języka angielskiego – w polskiej wersji oferowane są jedynie najprostsze funkcje. Przy pierwszym uruchomieniu głośnika niezbędne jest zainstalowanie aplikacji, za pomocą której należy zsynchronizować urządzenia. Później sterowanie odbywa się tylko przy pomocy głosu. Można wydawać komendy takie jak: puszczenie konkretnego tytułu z Netflixa, przeczytanie newsów dnia, sprawdzenie prognozy pogody, czy wyłączenie światła. Głośnik daje mnóstwo możliwości i można go zsynchronizować z prawie każdym urządzeniem, które ma możliwość bezprzewodowego połączenia. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i aktualnie łatwo dostępne, koszt głośnika nie jest bowiem wysoki. Dodatkowo polska wersja językowa, tak samo, jak w przypadku aplikacji ma być stale ulepszana i poszerzana.