Policyjna obława na sprawcę włamania, kradzieży paliwa oraz posiadacza narkotyków zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzewanego o te przestępstwa. Zatrzymany jeszcze wczoraj (28.03) usłyszał policyjne zarzuty. Przestępca został zatrzymany dzięki współpracy Zespołu ds. Postępowań Administracyjnych i Wykroczeń z Wydziałem Kryminalnym KPP Żyrardów.

20-latek i jego kolega zostali wczoraj zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego. Po analizie materiału dowodowego zgromadzonego przez żyrardowskich policjantów młody mieszkaniec Żyrardowa usłyszał trzy zarzuty. Dokonania 26 kradzieży paliwa o łącznej wartości 6525zł, na terenie powiatu żyrardowskiego, włamania, a także posiadania narkotyków.

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń, pracujący nad ustaleniem sprawców kradzieży paliwa, szybko powiązali ze sobą  zdarzenia, które miały miejsce na terenach kilku pobliskich stacji paliw. Bardzo prawdopodobne było, że w wielu przypadkach sprawcami są ci sami złodzieje.

Funkcjonariusze, pracujący nad gromadzeniem materiału dowodowego, ustalili, że samochód, którym dokonywał kradzieży poruszał się na kradzionych tablicach rejestracyjnych. W samochodzie tym policjanci zabezpieczyli owe tablice oraz narkotyki.

 

sierż. Monika Helińska