Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

W minionych dwóch tygodniach Straż Miejska w Żyrardowie podjęła między innymi 19 interwencji w stosunku do sprawców wykroczeń drogowych.

Ponadto:

W dniu 22.04.2020 ujęto sprawcę kradzieży artykułów ze sklepu LIDL. Mężczyzna po dokonaniu kradzieży zaczął uciekać ulicami miasta, co zauważył patrol S.M. i po zorientowaniu się w sytuacji, ruszył w pościg. Złodziej, którym okazał się Piotr P., został ujęty na ul. Radziwiłłowskiej. Za swój czyn poniesie konsekwencje przewidziane prawem.

W dniu 23.04.20202 na ul. Tadeusza Kościuszki ujęto Damiana Sz.., który znajdując się w stanie upojenia alkoholowego dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Na sprawcę wykroczenia został nałożony mandat karny.

W dniu 23.04.2020 dyżurny S.M. otrzymał zgłoszenie, że na ul. Gen. Władysława Andersa jest duże nieprzyjemne zadymienie i być może ktoś spala odpady. Wysłany na miejsce zdarzenia patrol S.M., potwierdził istniejące zadymienie, dym wydobywał się z komina jednego z budynków, w związku z czym na posesji została przeprowadzona kontrola w wyniku której za spalanie odpadów została nałożona grzywna w postępowaniu mandatowym.

W dniu 23.04.2020 na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego wzywano załogę karetki Pogotowia Ratunkowego do osoby potrzebującej pomocy medycznej.

W dniu 26.04.2020 w rejonie ul. Bohaterów Warszawy ujęto Vasyla K., obywatela Ukrainy, który będąc po spożyciu alkoholu zakłócał spokój i porządek publiczny. Na mężczyznę nałożono mandat karny.

W dniu 26.04.20202 na ul. Stanisława Moniuszki ujęto Łukasza S., który znajdując się w stanie upojenia alkoholowego dopuścił się nieobyczajnego wybryku. Ww. został osadzony do wytrzeźwienia i poniesie konsekwencje w postaci ukarania mandatem karnym.

W związku z panującą sytuacją epidemiczną działania Straży Miejskiej ukierunkowane są na przestrzeganie obowiązujących przepisów w zakresie przemieszczania się, gromadzenia, prowadzenia działalności gastronomicznej, czy też działalności handlowej. Funkcjonariusze S.M. przeprowadzają cykliczne kontrole punktów sprzedaży, dyscyplinując osoby odpowiedzialne do stosowania się do obowiązujących przepisów. (foto nr 2)

Podczas pełnionych służb dokonano 8 legitymowań profilaktycznych w miejscach najczęstszego zakłócania porządku publicznego oraz występowania innych zjawisk patologicznych. Wykorzystując system monitoringu miejskiego w sumie ujawniono 56 przypadków niestosowania się do przepisów prawa, z czego 36 dotyczyło zdarzeń drogowych, 1 spożywania alkoholu w miejscach publicznych, a 19 dotyczyło m.in.: uszkodzonych urządzeń użyteczności publicznej, zanieczyszczonych miejsc publicznych, przepełnionych koszy ulicznych, uszkodzonych/przekręconych znaków drogowych, leżącego mężczyzny, itp.