Pechowy „13” dzień miesiąca? Na pewno taki 13 stycznia 2020 roku okazał się dla dwóch mężczyzn, dokonujących przestępstw na terenie powiatu żyrardowskiego.

Wczoraj, tj. 13 stycznia 2020r. o godz. 12:30 do dyżurnego policji w Żyrardowie wpłynęło zawiadomienie, że w Woli Miedniewskiej agresywny mężczyzna wszedł na drogę i próbował zatrzymać jeden z pojazdów. Gdy kierująca Lexusem kobieta omijała go, ten uszkodził jej lusterko po czym uciekł. Przybyli na miejscu policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach po krótkich poszukiwaniach zauważyli opisywanego mężczyznę chowającego się przed nimi na jednej z posesji. Jak się za chwilę okazało na posesji tej były ślady włamania do domu, a mężczyzna niewiele potrafił wytłumaczyć. Ustalono, że na posesji jest monitoring, który zarejestrował jak zatrzymany nie tylko włamuje się do domu ale też wynosi rzeczy z garażu i zagląda do zaparkowanego na posesji samochodu. Zatrzymany 46 latek za uszkodzenie mienia, kradzież i kradzież z włamaniem odpowie przez Sądem. 

Podobnie zakończyła się sprawa, gdy o godz. 15:00 do Oficera Dyżurnego KPP w Żyrardowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu na terenie jednej z firm w Mszczonowie. Na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Mszczonowie, którzy ustalili, że pokrzywdzony pracując na wózku widłowym pozostawił na chwilę telefon bez opieki. Jak mówi „straciłem telefon z oczu dosłownie na 2 minuty”. To wystarczyło aby dokonano jego kradzieży. W poszukiwania telefonu zaangażowali się również inni pracownicy. Dzwoniąc na niego szukano go w różnych miejscach. Pomimo, że telefon był wyciszony, dźwięk jego wibracji usłyszano w jednej z szafek pracowniczych. Po otwarciu szafki znaleziono telefon schowany w bucie pod wkładką. Użytkownikiem szafki okazał się 21 letni obcokrajowiec, który przyznał się do kradzieży. Skradzione mienie wróciło do właściciela a sprawca został zatrzymany i odpowie za kradzież przed Sądem.

 

autor: asp. szt. Tomasz Adamczyk