Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wczoraj doszło do dwóch groźnych wypadków. 76-letni rowerzysta został ranny, a 47-letni motocyklista zmarł krótko po przewiezieniu do szpitala. Niestety październik na drogach powiatu żyrardowskiego okazał się być tragiczny, w wypadkach zginęły już 3 osoby.

Do pierwszego zdarzenia doszło po godzinie 13.00 na ul. 1 Maja w okolicy ul. Sławińskiego. 76-letni rowerzysta przejeżdżając przejazdem rowerowym przez ulicę 1 Maja został potrącony przez forda. Zarówno 37-latek z samochodu jak i rowerzysta byli trzeźwi. 76-latek został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do drugiego wypadku doszło w Mszczonowie, niestety 47-letni motocyklista zmarł. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 25-latek skręcał w lewo z ulicy Grójeckiej w ulicę Wschodnią. Podczas tego manewru uderzył w niego jadący z przeciwnego kierunku motocyklista. W wyniku uderzenia samochód obrócił się wokół własnej osi. Niestety motocyklisty nie udało się uratować. Dokładne przyczyny obu wypadków zostaną wyjaśnione przez żyrardowskich policjantów w trakcie postępowań.

 

Tylko w tym miesiącu na drogach powiatu żyrardowskiego doszło do 67 kolizji i 11 wypadków. Śmierć na drogach poniosły trzy osoby, a 15 zostało rannych. Szczególnie teraz gdy aura bywa zmienna, a zmierzch zapada wcześniej zwróćmy uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi czy pośpiechu może doprowadzić do tragedii.

 

 

Autor: st. asp. Agnieszka Ciereszko