Dzisiaj rano na placu Jana Pawła II w Żyrardowie mimo pochmurnej aury zrobiło się bardzo kolorowo. Wszystko za sprawą dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 9, które wzięły udział w inauguracji akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”.

Tegoroczna inauguracja nie przypadkowo została przeprowadzona przy przejściu dla pieszych na ul. 1 Maja w Żyrardowie. To właśnie tam kilka dni temu doszło do potrącenia na „zebrze”. Przedszkolaki uzbrojone w dobry humor, odblaski i plakaty zebrały się razem z wychowawczyniami na Placu Jana Pawła II, by kolejny raz wziąć udział w akcji. Razem z policjantami pojawił się tygrys czyli maskotka żyrardowskiej komendy Policji.

 

W dzisiejszych działaniach z uśmiechami na twarzy i zaangażowaniem udział wzięli: insp. Arkadiusz Zgieb- Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie oraz Sylwester Osiński- Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa, którzy wspierali dzieciaki przy rozmowach z kierowcami i przypominali o zasadach bezpieczeństwa przy przejściach dla pieszych.

Działania „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”, które już trzeci rok prowadzą żyrardowscy policjanci były możliwe również dzięki wsparciu Urzędu Miasta Żyrardowa, z którego środków zakupiono materiały promocyjne. Kierowcy otrzymywali od najmłodszych uczestników ruchu drogowego ulotki, naklejki na samochód oraz odblaski, które będą mogli wykorzystać gdy wysiądą ze swoich samochodów.

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko

 

  • Maskotka żyrardowskich policjantów wita się z dziećmi.
  • Dzieci trzymające plakaty z hasłem działań "Kierowco! Nie polujemy na zebrach".
  • Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa wraz z przedszkolakiem rozmawia z kierowcą w ramach akcji Kierowco Nie polujemy na zebrach
  • Policjantka z dziewczynką rozmawia z kierowcą samochodu.
  • Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie razem z dziećmi przekazuje informacje kierowcy.
  • Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie wraz z dziećmi i maskotką żyrardowskich policjantów.
  • Pamiątkowe zdjęcie w Miejskim Przedszkolu nr 9, przedszkolaki, policjanci, Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie i Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa.
  • Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Żyrardowa i policjantka z dziećmi, w tle grupa dzieci.