Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wczoraj popołudniu doszło do groźnego potrącenia na jednym z najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych w Żyrardowie- na ul. 1 Maja. 7-letni chłopiec i 69-letnia kobieta trafili do szpitala. Kierowca odpowie za spowodowanie wypadku, a już wczoraj policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Wczoraj po godz. 15:00 do dyżurnego KPP w Żyrardowie wpłynęła informacja o wypadku na ul. 1 Maja w Żyrardowie. Na przejściu dla pieszych przy Placu Jana Pawła II doszło do potrącenia dwóch osób. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce wypadku, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volvo 76-letni mężczyzna potrącił przechodzącego przez pasy 7-latka i 69-letnią kobietę. Piesi zostali przetransportowani do szpitali, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie prowadzone jest postępowanie w sprawie spowodowania wypadku, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Już wczoraj za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy 76-latka.

 

Pamiętajmy, że w rejonie przejść dla pieszych należy wzmożyć swoją czujność-dotyczy to zarówno pieszych jak i kierujących pojazdami, tylko w ten sposób możemy uniknąć groźnych zdarzeń.

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko