Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Żyrardów

Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie inspektor Arkadiusz Zgieb podczas sesji Rady Powiatu przedstawił wyniki pracy policjantów za 2018 rok. Oprócz przypomnienia o trudnej sytuacji kadrowej komendant zwrócił uwagę przede wszystkim na najlepsze w historii żyrardowskiej komendy wyniki.

Podsumowanie zeszłorocznych osiągnięć insp. Arkadiusz Zgieb rozpoczął od przedstawienia obecnej sytuacji kadrowej. Zwrócił uwagę na nieustanną rotację funkcjonariuszy. W minionych 4 latach z żyrardowskiej komendy Policji odeszło 97 funkcjonariuszy, w 8 latach było ich aż 175 . Przy obecnym stanie etatowym komendy  (161 etatów), to bardzo dużo, co przekłada się na ciągłe szkolenie nowej kadry. Komendant podkreślił jednak, że mimo iż na co dzień nieobecnych jest około 30 osób to wyniki pracy funkcjonariuszy zarówno w zakresie zwalczania przestępczości jak i wykrywalności są najlepsze od początku funkcjonowania Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Szef żyrardowskich funkcjonariuszy Policji zwrócił również uwagę na pracę profilaktyków, która również ma bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu żyrardowskiego. Inspektor Arkadiusz Zgieb przedstawił zestawienie dotyczące poziomu bezpieczeństwa na drogach, które niestety w ostatnim roku uległo pogorszeniu- nastąpił wzrost liczby wypadków, a także liczby osób rannych i  ofiar śmiertelnych. Zebrani na sesji Rady Powiatu mieli okazję, by obejrzeć spot reklamowy Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, który powstał w ubiegłym roku. Pan komendant podziękował również za współpracę Pani Staroście-Beacie Sznajder oraz całej Radzie, jednocześnie podkreślił, że liczy na tak dobrą współpracę również w bieżącym roku. Słowa podziękowania insp. Arkadiusz Zgieb skierował również do byłego Starosty- Wojciecha Szustakiewicza, który wspomagał pracę policjantów przez prawie cały ubiegły rok. Po zakończeniu wystąpienia przez insp. Arkadiusza Zgieba, głos zabrała Pani Starosta , która podziękowała Panu komendantowi i wszystkim policjantom za codzienny trud, dzięki któremu na terenie powiatu żyrardowskiego jest bezpieczniej.

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.