Wczoraj w murach naszej komendy Policji gościliśmy uczniów klas maturalnych z trzech szkół średnich z powiatu żyrardowskiego: LO w Puszczy Mariańskiej, Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 3. Młodzież skorzystała z zaproszenia na dzień otwarty.

Ponad 50 uczniów szkół średnich uczestniczyło w spotkaniu dotyczącym naboru do Policji. Policjanci oraz Inspektor Zespołu Kadr i Szkolenia KPP w Żyrardowie opowiedzieli o etapach rekrutacji oraz dokumentach, które trzeba złożyć by kandydować do służby. Nie zabrakło oczywiście informacji o wymaganiach jakie muszą spełnić osoby chcące służyć w Policji. Młodzież dowiedziała się też, że służba w policyjnym mundurze ma różne twarze i jest to praca w której można realizować swoje pasje. Na koniec policjanci przygotowali dla zebranych pokaz sprzętu policyjnego „PZ” tzw. żółwia, który jest wykorzystywany w trakcie zabezpieczeń, a jako ciekawostkę zaprezentowany został kaftan bezpieczeństwa.

 

 

st. asp. Agnieszka Ciereszko


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.